Przeglądarki internetowe

Edge z nowymi funkcjami. Lepsza integracja smartfonu z komputerem

Krzysztof Rojek
Edge z nowymi funkcjami. Lepsza integracja smartfonu z komputerem
10

Microsoft Edge będize mógł od teraz wysyłać zakładki nie tylko z telefonu na komputer, ale też - z komputera na telefon.

W momencie, w którym Microsoft postawił na to, by nie zabijać marki Edge, ale na jej podstawie zbudować coś zupełnie nowego, był punktem zwrotnym w historii przeglądarek firmy. Internet Explorer i pierwszy Edge były głównie wyśmiewane i wyszydzane, natomiast Edge na Chromium nie tylko jest uważany za równoważnego konkurenta dla innych tego typu programów, ale też - zyskuje na popularności. Wyprzedził już Firefoxa i jest drugim najpopularniejszym programem do przeglądania sieci na systemach Windows i trzecim ogólnie (globalnie wyprzedza go jeszcze Safari). Wszystko dlatego, że sam program działa po prostu dobrze, a Microsoft co i rusz dodaje do niego kolejne funkcjonalności.

Teraz osoby używające Edge na komputerze i w smartfonie będą mogły współdzielić swoje zakładki

Do tej pory funkcja dzielenia się treścią pomiedzy urządzeniami z uruchomionym MS Edge była mocno ograniczona. Możemy co prawda przesłać stronę z urządzenia mobilnego na komputer, jeżeli jesteśmy w tej samej sieci wi-fi, ale jeżeli chcielibyśmy zrobić coś takiego w drugą stronę, to niestety, ale Edge nie udostępnia takiej opcji. To ma się jednak zmieni, ponieważ w najnowszej wersji Canary Microsoft wprowadził opcję pozwalające na wysyłkę zakładek z komputera na smartfony w których w przeglądarce Edge jesteśmy zalogowani na to samo konto Microsoft.

Źródło: Windows Latest

Póki co funkcja działa jedynie na komputerach z systemem Windows i nie wiadomo, kiedy pojawi się na Macach, choć zapewne użytkownicy macOS mogą spodziewać się jej w najbliższej przyszłości. Wraz z nową funkcją Microsoft wprowadził też kilka zmian mających dodatkowo przyspieszyć działanie Edge'a.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu