Gry

Wszystko co wiemy o Fallout 76 i nie tylko! Podsumowanie konferencji Bethesda na E3 2018

Kamil Świtalski
8

Tegoroczna konferencja Bethesda przyniosła kilka świetnych zajawek, a także cały pakiet zapowiedzi — w tym kilka dość niespodziewanych, jak The Elder Scrolls VI!

Bethesda to producent i wydawca, który na rynku od lat cieszy się ogromnym szacunkiem. Ich portfolio po brzegi wypełniają hity, a pierwsze produkcje w ich portfolio datuje się na 1986 rok. Wiele lat doświadczeń i wyśmienitych przygód których nam dostarczyli, ale na tym jeszcze nie koniec. W nocy polskiego czasu firma miała swoją konferencję na E3: już nie tak spektakularną jak Microsoft, ale także pełną świetnych zapowiedzi. Pełny materiał z niej znajdziecie poniżej:

A jeżeli nie macie półtorej godziny na nadrabianie, to spokojnie — podsumujmy wszystkie trailery i najważniejsze informacje, które padły w Los Angeles!

RAGE 2

Materiał z rozgrywki świata pełnego sierot, u których nie jest wcale trudno o wściekłość z prawdziwego zdarzenia. Dużo widowiskowych wybuchów, bronie z przyszłości i akcja, która nie ma czasu zwolnić.

The Elder Scrolls Legends

Karcianka The Elder Scrolls cieszy się sporym zainteresowaniem, a jej obecność na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch z pewnością nikomu nie zaszkodzi — tym bardziej, że nasz progres będziemy mogli synchronizować między platformami. Będą też nowe wersje kart!

The Elder Scrolls Online: Summerset

Zapowiedziano pakiet nowości dla TES Online. Okazuje się, że w MMO gra już 11 milionów ludzi, a twórcom wciąż nie brakuje sił i pomysłów na dalszy rozwój. I już wkrótce doczekamy się dodatków z wilkołakami i aragoniami.

Doom: Eternal

Mamy też pierwszą zajawkę z nowego Dooma, który ma przenieść nas do świata w którym napotkamy jeszcze więcej złośliwych potworów i sytuacja będzie jeszcze bardziej napięta niż dotychczas. Na więcej szczegółów musimy jednak zaczekać do QuakeConu.

Quake Champions

Quake wciąż mocno walczy o uwagę e-sportowców. W Champions zagramy za darmo w dniach 10-17 czerwca, a rzekomo po przypisaniu gry do konta będziemy mieć do niej ciągły dostęp? :)

Prey: Mooncrush

Nowy dodatek do Preya, który już jest dostępny w sklepikach!

Wolfenstein

Uwielbiana seria doczekała się dwóch zapowiedzi ze swoim udziałem. Świeżej gry, której akcja dziać się będzie w latach 80. i trafi na rynek już w przyszłym roku (Wolfenstein: Youngblood), a także... Wolfenstein w wersji na VR (Wolfenstein: Cyberpilot)

Fallout 76

Zdecydowanie najbardziej wyczekiwana gra konferencji. O tym że nowy Fallout powstaje już wiedzieliśmy, ale coś więcej na jego temat miało paść dopiero na E3. Wiemy już, że akcja zabawy przeniesie nas do Zachodniej Wirginii, którą przyjdzie nam odbudowywać. Mogliśmy też podejrzeć kapkę rozgrywki. Po prezentacji wnioskuję jednak, że Bethesda najbardziej dumna jest z... tego jak Fallout 76 będzie wyglądał. Bardziej szczegółowe tekstury, zupełnie nowy rendering, skupienie się na szczegółach związanych z regionem. Niestety — wieść o tym że gra dzieje się całkowicie online zdaje się potwierdzać wcześniejsze teorie, że bliżej jej będzie do MMO, niż Fallouta którego pokochaliśmy. I mimo że na serwerze z nami nie będzie tysięcy graczy, a raptem kilkanaście-kilkadziesiąt, to wciąż niespecjalnie mnie to przekonuje. Na plus informacja o dacie premiery — gra trafi na rynek 14 listopada 2018!

Fallout Shelter

To żadna nowość — gra bardzo fajnie radziła sobie na smartfonach i tabletach, teraz zaś przywędrowała na konsole PS4 oraz Switcha.

The Elder Scrolls: Blades

A skoro już jesteśmy przy mobile, to jeszcze jedna gra ze świata TES.

Starfield

Na koniec firma zostawiła bombę, w postaci nowej marki o której... tak naprawdę jeszcze nic nie wiemy. Pierwsza zajawka właściwie nie zdradza nam nic na jej temat, ze sceny zaś dowiedzieliśmy się tylko że pracują nad nią od lat.

The Elder Scrolls VI

...byłem przekonany że Starfield jest największym uderzeniem na zakończenie i... byłem w błędzie. Bo zamiast kolejnej wersji Skyrima, firma zajawiła nową grę z głównej serii The Elder Scrolls. Podobnie jak w przypadku Starfield nie dowiedzieliśmy się na jej temat nic poza tym,  że faktycznie powstaje — no i że ma całkiem ładne logo ;-)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu