Miniblog

Dwa problemy z serwisami Yahoo.

Grzegorz Marczak
Dwa problemy z serwisami Yahoo.
10

Niestety mój ulubiony Flickr zawiódł mnie boleśnie. Otóż cięższe i większe obrazki umieszczam na Flickr a potem linkuję do nich na blogu (mam konto PRO więc nie mam obaw o transfer ilość itp). Wczoraj przeglądając jakiś archiwalny wpis na AW zobaczyłem, że zamiast oryginalnego obrazka mam obrazek za...

Niestety mój ulubiony Flickr zawiódł mnie boleśnie. Otóż cięższe i większe obrazki umieszczam na Flickr a potem linkuję do nich na blogu (mam konto PRO więc nie mam obaw o transfer ilość itp). Wczoraj przeglądając jakiś archiwalny wpis na AW zobaczyłem, że zamiast oryginalnego obrazka mam obrazek zastępczy z napisem image unavailable.

Przeszukałem szybko forum Flickr i okazało się, że jeżeli obrazek zostanie w jakiś sposób zmieniony (czyli na przykład obrócony, powiększony, zostaną zmienione uprawnienia) to link do obrazka również się zmienia (przyznam, że opadły mi ręce). Ponieważ ostatnio sprawdzałem uprawnienia i poprawiłem kilkaset obrazków dlatego już teraz wiem w jaką miłą niespodziankę sobie zafundowałem.

Kolejna mało sympatyczna niespodzianka od Yahoo to aktualizacja plugina FF do obsługi delicious. Niestety po aktualizacji nie chcą mi się odpowiednio odświeżyć tak zwane "bundles" czyli zbiory tagów dzięki którym wyświetlam sobie na pasku FF ulubione serwisy. Jeśli ktoś z was nie robił jeszcze aktualizacji tego pluginu to radzę się chwilę wstrzymać bo problem jest naprawdę denerwujący.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Yahooflickrdeliciousproblem