Akcja Partnerska

Jak wykorzystać dwa ekrany w laptopie ASUS ZenBook Pro Duo?

PW
Paweł Winiarski
4

Zastanawialiście się kiedyś do czego mogą przydać się dwa ekrany OLED w laptopie? Ja po pierwszym kontakcie z ASUS ZenBook Pro Duo też, dlatego bardzo chciałem sprawdzić jak wykorzystam ten pomysł.

ASUS ZenBook Pro Duo o laptop z topowymi podzespołami. W środku znalazło się miejsce dla ośmiordzeniowego procesora Intel Core i9 9980HK, aż 32GB pamięci RAM DDR4 2666 MHz i karty Graficznej Nvidia GeForce RTX2060 z 6GB własnej pamięci. Swoje zrobił też oczywiście szybki dysk SSD PCIe 3.0 x4 o pojemności 1TB - praca na takiej konfiguracji to czysta przyjemność. Ale jest coś jeszcze.

Najciekawszym elementem laptopa ASUS ZenBook Pro Duo jest bez wątpienia dodatkowy, zamontowany nad klawiaturą ekran. Nazywa się on ScreenPad Plus i jest rozwinięciem pomysłu ScreenPada znanego z ubiegłorocznego ZenBooka Pro 15. I to naprawdę imponującym rozwinięciem, ma bowiem 14,1 cala i oferuje rozdzielczość 4K (3480 na 1100 pikseli). To natomiast oznacza, że można go normalnie wykorzystać do powiększenia przestrzeni do konsumpcji multimediów lub pracy.

Chcecie zobaczyć jak to wygląda w praktyce? Zapraszam w takim razie na film.

Materiał powstał we współpracy z firmą ASUS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: