Media

Drżyj telewizjo. Netflix rośnie w niesamowitym tempie [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Drżyj telewizjo. Netflix rośnie w niesamowitym tempie [prasówka]
12

Netflix rośnie w niesamowitym tempie. Serwis właśnie ogłosił, że ma już 62 mln aktywnych abonentów, co jest imponującym wynikiem. A przecież ciągle nie trafił do wielu regionów świata, gdzie jest z niecierpliwością wyczekiwany przez liczne grono użytkowników. Netflix z 62 mln Tylko w marcu br....

Netflix rośnie w niesamowitym tempie. Serwis właśnie ogłosił, że ma już 62 mln aktywnych abonentów, co jest imponującym wynikiem. A przecież ciągle nie trafił do wielu regionów świata, gdzie jest z niecierpliwością wyczekiwany przez liczne grono użytkowników.

Netflix z 62 mln

Tylko w marcu br. Netflix poszerzył liczbę użytkowników o 4,88 mln. To wynik lepszy od oczekiwań, które zakładały ok. 4,05 mln. Tym samym ogółem z serwisu korzysta już 62 mln osób. Stale rośnie też lista krajów, gdzie oferuje swoje usługi. Ciągle jednak nie wiadomo nic o Polsce. Warto dodać, że ujawnienie najnowszych wyników Netfliksa podbiło cenę jego akcji o aż 11 proc. Pokażcie mi stację telewizyjną, która rośnie w takim tempie.

Ruszają nocne wydania CyanogenModa 12.1

Zgodnie z obietnicą ruszyły nocne wydania CyanogenModa 12.1 bazującego na Androidzie 5.1 Lollipop. Pierwsze buildy można pobrać już z oficjalnej strony. Użytkownicy systemu też prawdopodobnie widzą je już w module aktualizacji. Deweloperów ucieszy natomiast informacja o aktualizacji Gerrita, co uczyni wprowadzanie i recenzowanie zmian w kodzie modyfikacji łatwiejszym.

Chrome 43 beta

Zgodnie z oczekiwaniami tuż po pojawieniu się stabilnej wersji Chrome 42, debiutuje beta 43. Rewolucji nie ma, co chyba nikogo nie zaskakuje. Zamiast tego wprowadzono MIDI API dla urządzeń takich, jak keyboardy. Ponadto przeglądarka otrzyma Permissions API, które odpowiada za to, aby zapewnić użytkownikowi możliwość decydowania o tym, do jakich danych i informacji (np. lokalizacji) uzyska dostęp strona. Zaimplementowano tu również usprawnienia w obsłudze schowka - strony będą mogły z niego korzystać automatycznie, bez potrzeby uciekania się do Flasha, co jest dość popularne.

Nowy Humble Bundle

Dopiero co ogłaszałem start Humble Origin Bundle 2, a już ruszyła kolejna odsłona akcji. Tym razem do zgarnięcia w ramach Humble Weekly Bundle są strategie: Frozen Synapse Prime, Shattered Planet, Skulls of the Shogun, a po wpłaceniu więcej niż średnia CastleStorm i BloodSports.TV. Za 12 dol. można natomiast zgarnąć Endless Space w wersji Emperor Edition.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu