Cloud

W końcu Dropbox ma funkcję, która daje mu ogromną przewagę nad konkurencją

Kamil Świtalski
8

Dropbox przedstawia bardzo fajną funkcję, którą z pewnością docenią wszyscy użytkownicy, których konta toną od dokumentów. Sprawdźcie wyszukiwanie w plikach graficznych!

Dropbox wciąż pozostaje jedną z najpopularniejszych usług przechowywania plików w chmurze — i szczerze? Trudno mi się dziwić. Sam, mimo tego że na co dzień sięgam po kilka tego typu rozwiązań, wyjątkowo cenię sobie Dropbox m.in. za zestaw fantastycznie wykonanych, intuicyjnych, aplikacji.  I za usprawnienia, które nieustannie są dodawane do platformy — a skanowanie tekstu w poszukiwaniu treści zawartych w dokumentach niewątpliwie jest jednym z elementów, jakie wielu z was pozwolą usprawnić pracę.

dropbox logo

Skanowanie grafik, w poszukiwaniu treści — tak będzie działać nowa funkcja w Dropbox!

Chmura dla wielu jest pierwszą opcją, którą wykorzystują w celu kopii zapasowej dla dokumentów. Nie zawsze są to jednak "czyste" dokumenty tekstowe. Skany w postaci obrazów czy dokumentów PDF wyładowanych grafik są wciąż obowiązującym standardem — a jeżeli zależy nam na szybkim znalezieniu wskazanej treści, do tej pory były one barierą... niemalże nie do przeskoczenia. Aż do teraz.

Dropbox przedstawił nowe narzędzie, które pozwoli łatwo wyszukiwać interesujące nas frazy także w plikach graficznych. Dropbox mówi, że ich użytkownicy przechowują na serwerach ponad 20 miliardów dokumentów graficznych i PDF — a nawet 20% z nich zawiera skany (tudzież: fotografie) dokumentów. Wychodząc na przeciw ich potrzebom — teraz pozwolą je łatwo przeszukać, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że funkcja ta zarezerwowana jest dla subskrybentów usługi Dropbox Premium.

Technologia rozpoznawania tekstu (OCR) nie jest dla Dropbox żadną nowością — firma od wielu miesięcy oferuje wbudowany skaner dokumentów. Tym razem jednak zrobili krok naprzód — i to w bardzo fajnym kierunku. Jeżeli toniecie w tego typu dokumentach i regularnie zdarza wam się je przeszukiwać — bez wątpienia docenicie usprawnienia. Dostępne są od teraz dla subskrybentów planów Advanced oraz Enterprise.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu