Polska

Dragons' Den w Warszawie - zgłoś swój pomysł!

Karol Kopańko
Dragons' Den w Warszawie - zgłoś swój pomysł!
16

Masz 10 minut na przedstawienie swojego pomysłu na biznes, którym podbijesz świat. Musisz przekonać pięciu inwestorów, że to właśnie Ty jesteś ich najlepszą lokatą. Dragons’ Den to format rozpoznawalny na całym świecie. Teraz zawita do Warszawy na SGH. Przy okazji jednego z moich wcześniejszych w...

Masz 10 minut na przedstawienie swojego pomysłu na biznes, którym podbijesz świat. Musisz przekonać pięciu inwestorów, że to właśnie Ty jesteś ich najlepszą lokatą. Dragons’ Den to format rozpoznawalny na całym świecie. Teraz zawita do Warszawy na SGH.

Przy okazji jednego z moich wcześniejszych wpisów o konferencji Inspiring Solutions zwrócono mi uwagę, że mógłbym bardziej przypatrywać się interesującym konferencjom, jakie odbywają się w Polsce, a nie są jeszcze tak rozreklamowane jak Infoshare czy Internet Beta. Chcieliście, więc macie – już w maju w Warszawie odbędzie się Let’s Start Up, konferencja zdecydowanie odcinająca się od nudnych wspominek z kodowania w garażu.

Najważniejszym jej punktem będzie Dragons’ Den. Dla wszystkich, nieobeznanych z tematem, krótkie wyjaśnienie. Jest to popularny format telewizyjny, wykorzystywany przez nadawców z różnych stron świata. W czasie programu grupka pomysłowych przedsiębiorców przez 10 minut przekonujea 5 pięciu inwestorów, że warto zainwestować w ich biznesplan.

W Polsce Dragons’ Den realizowane było w 3 seriach przez stację TV4. W ciągu tego czasu przez antenę stacji przewinęło się wiele ciekawych pomysłów, choć nie obyło się także bez kontrowersji, jak w przypadku Finsurfera. Prezentacje pomysłów możecie obejrzeć zresztą sami na oficjalnym na kanale na YouTube.


https://www.youtube.com/watch?v=GCg4QBNSxag

Ostatnia edycja zakończyła się w październiku 2012 roku, a teraz studentom SGH udało się przekonać 4 z 5 ówczesnych inwestorów do ponownego zajęcia miejsc na fotelach jurorskich. Będą to:

  • Anna Hejka (Heyka Capital Markets Group),
  • Adamem Kruszewskim (KCR S.A.),
  • Andrzejem Głowackim (DGA),
  • Joanną Kuzdak (dawniej Agito),
  • Maciejem Kaczmarskim (Kaczmarski Inkasso).

Show 12 maja poprowadzi Iwona Schymalla, której przedstawiać chyba nie trzeba...

A teraz najlepsze – do 30 kwietnia każdy z was może zgłosić organizatorom swój własny biznesplan. A może to właśnie w twój pomysł, któryś z aniołów biznesu zechce zainwestować?

Let’s Start Up to jednak nie tylko DD, ale także konferencja i warsztaty. Odbędą się one GoldenFloor Plaza, a wśród zaproszonych prelegentów, pojawią się m.in. Rafał Agnieszczak, Stasiek Rozwadowski, Izabela Sadowska, Mariusz Baciński, Marcin Beme, Marek Dziubiński, Przemysław Kuśmierek, Antonina Samecka, Krystian Gontarek i Wojciech Mikucki. W czasie konferencji odbędzie się także panel dyskusyjny, który będę miał przyjemność poprowadzić.

Podsumowując, szykuje się konferencja z naprawdę dużym rozmachem! Mam nadzieję, że tym artykułem uda mi się zachęcić Was do wysłania swojego biznesplanu, a kto wie może spotkamy się 12 maja na Dragons’ Den?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

fotkaTVPwarszawaSGH