Gry

Dostępność PS5 może być mała, Sony robi loterię. Ale za to będzie WiFi 6

Kamil Pieczonka
Dostępność PS5 może być mała, Sony robi loterię. Ale za to będzie WiFi 6
1

Wygląda na to, że problem z dostępnością konsoli PlayStation 5 w pierwszych tygodniach od premiery może być całkiem spory. Pomimo, że nie wiemy jeszcze kiedy dokładnie konsola zadebiutuje, Sony rozpoczyna loterię, w której można wygrać... prawo do zamówienia w przedsprzedaży.

Sony uruchamia loterię, ale tylko w USA

Sony wczoraj uruchomiło specjalną stronę, na której można zgłosić swoją chęć wzięcia udziału w loterii, w której do wygrania jest zaproszenie do zakupu konsoli w przedsprzedaży. Sony otwarcie przyznaje, że dostępność konsol w przedsprzedaży będzie mocno ograniczona i będzie decydowała kolejność zamówień. Jednak część osób, które zgłoszą się na powyższej stronie, będzie miała szansę zamówić konsolę przed innymi. To nawet nie jest do końca loteria, bo Sony zamierza wybrać osoby szczególnie zainteresowane jej produktami, a oceni to na podstawie PlayStation ID, które trzeba podać w formularzu. Niestety pomimo, że w akcji może wziąć każdy, to zamówienie może być dostarczone tylko na adres w Stanach Zjednoczonych.

Trudno powiedzieć jak przełoży się to na dostępność konsoli w regularnej sprzedaży w innych częściach świata. Ale wiele wskazuje na to, że może nie być z tym najlepiej. Inaczej pewnie Sony nie szłoby drogą OnePlus udostępniając swój produkt tylko dla wybranych ;-). Różnica polega na tym, że tutaj na ten moment nie znamy ani ceny konsoli, ani dokładnej daty premiery.

PlayStation 5 z WiFi 6 i Bluetooth 5.1

Przy okazji do sieci wyciekła też informacja na temat łączności bezprzewodowej jaką będzie udostępniać PS5. Pierwsi nabywcy PS4 mocno narzekali na tę funkcję, bo Sony oferowało tam przestarzały układ z wsparciem tylko dla częstotliwości 2.4 GHz. Dopiero w wersji Slim i PS4 Pro poprawiono ten błąd i dodano wsparcie sieci 5 GHz w standardzie 802.11ac, który znacznie zwiększył przepustowość.

Teraz Sony nie popełnia podobnego błędu i w PS5 znajdziemy najnowocześniejszy chip WiFi 6 (802.11ax) w układzie 2x2, czyli z dwoma antenami 2.4 GHz i 5 GHz, zapewniając nie tylko większą przepustowość, ale też lepszą jakość połączenia. Szczególnie w miejscach gdzie jest wiele innych sieci WiFi, jak chociażby w mieszkaniach w blokach. Jednak aby w pełni wykorzystać możliwości tego rozwiązania, konieczne będzie zaopatrzenie się w odpowiedni router. Ostatecznie zawsze pozostanie wam kabel Ethernet, ale wykorzystanie najnowszego standardu WiFi 6 warto docenić. Podobnie jak kontrolera Bluetooth w standardzie 5.1. PS4 pod tym względem też w pierwszej wersji było mocno zacofane.

źródło: WCCFTech

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu