Telekomy

Jeśli brakowało Wam dostępu do światłowodów wkrótce się to zmieni - Orange porozumiał się z Ineą

GU
Grzegorz Ułan
28

Już w najbliższych tygodniach, korzystając z infrastruktury światłowodowej Inea, Orange rozpocznie świadczenie usług dla swoich klientów w nowych lokalizacjach w Wielkopolsce. To efekt podpisanego właśnie porozumienia pomiędzy Orange i Ineą.

Zasięgiem objęte będą docelowo 150 tysiące gospodarstwa domowe w Wielkopolsce, a na początek (od końca wakacji) ma to być 40 tysięcy i z oferty Orange będą mogli skorzystać w najbliższym czasie mieszkańcy dzielnic w Poznaniu: Grunwald, Jeżyce, Nowe Miasto, Stare Miasto, osiedla Smochowice oraz pobliskich miejscowości, między innymi Dąbrówki, Swarzędza, Lubonia, Przeźmierowa i Suchego Lasu. W większości będą to domki jednorodzinne.

Tomasz Kowal, dyrektor rozwoju współpracy regionalnej w Orange Polska:

Konsekwentnie inwestujemy w rozwój naszej sieci światłowodowej, w tym roku wydamy na ten cel do 800 mln zł. Współpraca z ponad 20 operatorami, takimi jak Inea, pomaga nam szybciej docierać do nowych grup klientów, bez niepotrzebnego dublowania infrastruktury. To zdecydowanie bardziej efektywne podejście.

Współpraca przewiduje rozszerzenie zasięgu do 370 tysięcy gospodarstw domowych do końca 2019 roku. Opłaty jakie Orange będzie ponosił uzależnione będą od liczby aktywnych klientów, którzy skorzystają z oferty Orange na łączach Inea.

Widać Orange poważnie wziął sobie do serca własne plany, by do 2020 roku dotrzeć z ofertą światłowodów do 5 mln gospodarstw domowych w Polsce. Na dziś jest to już blisko 3 miliony, więc plan jak najbardziej do zrealizowania. Co więcej Orange zaczął już monetyzować swoje inwestycje w światłowody, czego dowodem jest podpisana umowa z T-Mobile, na mocy której T-Mobile zacznie oferować swoim klientom dostęp do światłowodów.

Źródło: Orange.

Photo: yashabaker/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu