Felietony

Domena gmail.pl na Allegro!

Grzegorz Marczak
Domena gmail.pl na Allegro!
61

Gmail.pl to jedna z tych domen, której Google nie udało się przejąć, Google wprawdzie próbowało ale proces zakończony dwa lata temu okazał się porażką dla korporacji i domena została u pierwotnego właściciela. Nie wiem czy byłby próby odkupienia przez Google domeny - głośno było o propozycjach finan...

Gmail.pl to jedna z tych domen, której Google nie udało się przejąć, Google wprawdzie próbowało ale proces zakończony dwa lata temu okazał się porażką dla korporacji i domena została u pierwotnego właściciela. Nie wiem czy byłby próby odkupienia przez Google domeny - głośno było o propozycjach finansowych za domeny gmail na przykład w Niemczech ale u nas o takich propozycjach nie słyszałem.

Wczoraj na stornie pod którą podpięta jest domena czyli grupie młodych artystów i literatów pojawiła się informacja o tym, że domena gmail.pl została wystawiona na Allegro a portal będzie funkcjonował pod główny adresem czyli www.klubliteratow.pl.

I faktycznie dzisiaj dostałem od jednego z czytelników link do aukcji na Allegro. Obecnie kwota licytacji to tylko nieco ponad 2 tysiące złotych ale do końca aukcji zostało jeszcze 12 dni. Według obecnego właściciela domeny generuje ona 3,5 do 4,5 tysięcy wizyt dziennie (wejścia bezpośrednie na adres gmail.pl).

Bardzo ciekawy jestem jaką kwotą zakończy się licytacja i co nowy właściciel ma zamiar zrobić z domeną? Nie wiem czy w tej chwili odsprzedaż takiej domeny za jakieś rozsądne pieniądze jest możliwa (może komuś uda się ją sprzedać Google)?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googledomena