Świat

DeviantArt sprzedany za 36 mln dolarów. Idą zmiany

Konrad Kozłowski
DeviantArt sprzedany za 36 mln dolarów. Idą zmiany
7

DeviantArt to zakątek sieci znany nie tylko osobom powiązanym z szeroko pojętą grafiką komputerową i sztuką. To miejsce, gdzie trafił choć raz każdy użytkownik sieci poszukujący jakiejkolwiek grafiki w internecie. Nowy właściciel serwisu, firma Wix oferująca kreatory stron www, zapowiada zmiany, które mają przypaść do gustu użytkownikom DeviantArt.

Czasem aż trudno uwierzyć jak długo niektóre strony już są z nami. Licznik DeviantArt stuknął już 16 i choć serwis nie cieszy się już taką popularnością jak kiedyś, ponieważ spora grupa użytkowników wybrała Behance, jako miejsce do prezentacji swoich portfolio, to jednak Wix (o którym pisaliśmy po raz pierwszy ponad 6 lat temu) postanowił dać mu drugą szansę. Zapowiedzi nowego właściciela są naprawdę szumne - DeviantArt ma się stać najbardziej artystyczną stroną w internecie.

Dzięki połączeniu sił artyści będą mogli z łatwością utworzyć własne strony internetowe, a w ich ręce trafią również nowe narzędzia mające zapewnić wzrost zainteresowania ich działalnością. Na wszystkim mają też zyskać użytkownicy Wix.com, którzy otrzymają dostęp do szerokiej biblioteczki grafik z DeviantArt. Prace trwają także nad uruchomienie płatnej subskrypcji dla najbardziej oddanych, niszowych użytkowników, jak artyści i muzycy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

designArtyści