Felietony

Demo Kal-El - Nvidia zamienia tablety w prawdziwe maszynki do grania

Gniewomir Świechowski
Demo Kal-El - Nvidia zamienia tablety w prawdziwe maszynki do grania
7

Nvidia nazwała swój 4 rdzeniowy System-On-Chip "prawdziwym" imieniem Supermena(Kal-El) i to nie megalomania. 12 rdzeni GPU, 4 procesora i technologia pod spodem, pozwalają po raz pierwszy, na umieszczenie w Androidowych aplikacjach dynamicznego oświetlenia i realistycznej fizyki. Wersja produkcyjna,...

Nvidia nazwała swój 4 rdzeniowy System-On-Chip "prawdziwym" imieniem Supermena(Kal-El) i to nie megalomania. 12 rdzeni GPU, 4 procesora i technologia pod spodem, pozwalają po raz pierwszy, na umieszczenie w Androidowych aplikacjach dynamicznego oświetlenia i realistycznej fizyki. Wersja produkcyjna, której można się spodziewać w sierpniu ma być jeszcze 25-30% szybsza.

Kal-El to następca platformy Tegra 2. Oferuje - według szacunków Nvidi - dwukrotnie większą moc procesora i trzykrotnie większą wydajność grafiki. Według "mapy drogowej" Nvidi przebija już wydajnością procesory z serii Core 2 Duo, a jego następca platforma Wayne, ma w 2012 zaoferować następny dwukrotny skok wydajności. Oczywiście, trzeba te plany podzielić przez współczynnik marketingowego bełkotu, ale niezależnie od tego - możliwości Kal-El naprawdę robią wrażenie.

Sądząc po demonstracji Kal-El, renderowanej płynnie w 1280x800 z efektami takimi jak dynamiczne oświetlenie i realistyczną fizyką zbliżamy się do granicy, za która zaciera się dostrzegana przez użytkownika różnica wydajności między laptopami, a tabletami/smartphone.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Nvidia