Aplikacje webowe

Delikatna integracja Evernote’a z Gmailem, a taka pomocna

Konrad Kozłowski
Delikatna integracja Evernote’a z Gmailem, a taka pomocna
12

Evernote uwielbia się za prostotę i wszechstronność - tworzenie i synchronizowanie notatek to bułka z masłem nawet dla nieobeznancyh z najnowszymi technologiami użytkowników, a dostępność na każdej platformie wraz z masą dodatków i wtyczek niesamowicie ułatwia pracę. Od dziś wtyczka Evernote Clipper...

Evernote uwielbia się za prostotę i wszechstronność - tworzenie i synchronizowanie notatek to bułka z masłem nawet dla nieobeznancyh z najnowszymi technologiami użytkowników, a dostępność na każdej platformie wraz z masą dodatków i wtyczek niesamowicie ułatwia pracę. Od dziś wtyczka Evernote Clipper dla Chrome pozwala także na szybkie zapisywanie maili wśród naszych notatek, wraz z załącznikami.

Wśród maili, które wymieniamy każdego dnia znajdują się rozmowy ze znajomymi, współpracownikami, mnóstwo plików i informacji do któych chcemy powrócić później. Mimo uporządkowanych etykiet, oznaczania gwiazdkami nie zawsze jednak łatwo jest odnaleźć wiadomość z danymi, którymi potrzebujemy - dla przykładu bardzo często w mailach znajduję adresy do wysyłek, które po prostu kopiowałem do Evernote'a żeby nie musieć przeszukiwać skrzynki na smartfonie podczas pobytu na poczcie. Na całe szczęście to już koniec żmudnego Ctrl+c i Ctrl+v.

Po instalacji dodatku dla przeglądarki Chrome wystarczy udać się do skrzynki odbiorczej, wybrać jedną z wiadomości i kliknąć na szarą ikonkę Evernote. Podczas dodawania notatki możemy oczywiście zmienić jej tytuł (domyślnie jest nim temat e-maila), dodać tagi i komentarz. Po kliknięciu na "zapisz" notatka ląduje we wskazanym notatniku wraz z treścią maila, załącznikami jak i dodatkowymi informacjami jak adresy nadawcy i odbiorcy. Dodatek bardzo dobrze radzi sobie z wiadomościami i fajnie komponuje układ graficzny notatki - coś świetnego.

Rozwój i zmiany w Evernote idą w bardzo fajnym kierunku, a kolejne udostępniane narzędzia udowadniają, że autorzy usługi doskonale wiedzą w jakim kierunku podążają. Ułatwianie zorganizowania pracy i zwiększanie produktywności użytkowników, również tych darmowych, wychodzi im naprawdę dobrze. Ciekaw jestem, czy wkrótce doczekamy się jeszcze bardziej interesujących i przydatnych integracji z innymi usługami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmailEvernoteNotatki