Mobile

Dash - aplikacja przydatna każdemu kierowcy

Marcin Kamiński
Dash - aplikacja przydatna każdemu kierowcy
12

Samochody nie zawsze posiadają nowoczesny system multimedialny, ekran dotykowy oraz dostęp do internetu - szczególnie jeśli są to starsze modele. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wykorzystać w takiej sytuacji smartfona! Doskonałym na to przykładem jest nadchodząca aplikacja Dash, która dział...

Samochody nie zawsze posiadają nowoczesny system multimedialny, ekran dotykowy oraz dostęp do internetu - szczególnie jeśli są to starsze modele. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wykorzystać w takiej sytuacji smartfona! Doskonałym na to przykładem jest nadchodząca aplikacja Dash, która działając na telefonie jest w stanie kolekcjonować dane o naszym stylu kierowania samochodem i dawać porady na temat bezpieczeństwa i ekonomiki jazdy.

Jamyn Edis oraz Brian Langel to byli pracownicy HBO, odpowiedzialni między innymi za opracowanie i wdrożenie aplikacji HBO Go, służącej do oglądania filmów i seriali poprzez internet. Dwaj kumple odeszli jednak z firmy i założyli własną, w efekcie czego rozpoczęli prace nad aplikacją skierowaną do kierowców - Dash. W tworzeniu oprogramowania z pewnością pomogło im znalezienie inwestora i pozyskanie 200,000 dolarów doinwestowania. Efekt ich pracy niebawem będziemy mogli sprawdzić wszyscy, premiera aplikacji Dash nadchodzi bowiem wielkimi krokami.

Aplikację przetestowano na razie w ponad 30 modelach samochodów na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady i Francji. Obecnie Dash prowadzi zapisy na test wersji beta, już teraz wiemy jednak, jakie finalny produkt będzie miał możliwości.

Program działający na smartfonie za zadanie ma kolekcjonowanie danych. Dzięki nim użytkownik będzie w stanie określić w jakim stanie jest jego pojazd, a także jakie usterki pojawiły się w ostatnim czasie i czy warto udać się z nimi do serwisu. Dzięki analizie informacji o naszym stylu jazdy otrzymamy porady na temat tego, jak jeździć bezpieczniej i bardziej ekonomicznie, co pozwoli zaoszczędzić nam pieniądze na paliwie oraz zużytych częściach. To jednak nie koniec, twórcy postawili również na elementy społecznościowe. Kierowcy korzystający z Dash będą mogli dzielić się swoimi spostrzeżeniami i radami na temat odbytych już tras.

Co interesujące, już w momencie projektowania aplikacji jej twórcy pomyśleli o jej aspekcie biznesowym. Chcą oni namówić do współpracy producentów samochodów, którzy dzięki Dash będą w stanie zaoferować jej użytkownikom wizytę w serwisie i naprawdę wykrytych przez oprogramowanie usterek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileSmartfonsamochódDash