VOD

Darmowa platforma VOD od Plex - setki filmów bez żadnych opłat

Konrad Kozłowski
Darmowa platforma VOD od Plex - setki filmów bez żadnych opłat
6

Aplikację Plex kojarzy zapewne większość z Was, ale od dziś to znacznie więcej niż kombajn do zarządzania i odtwarzania filmów. Plex uruchamia własne VOD z darmowymi filmami.

Plex kojarzą przede wszystkim ci, którzy próbowali obejrzeć film z komputera na telewizorze, choć oczywiście platforma ta pozwala na wiele, wiele więcej. Wygodne zdalne odtwarzanie materiałów wideo (i audio) na różnych urządzeniach to jednak najważniejsza cecha Plex, która wielokrotnie pozwoliła użytkownikom przenieść ulubione treści na duży (telewizor) lub mały (smartfon, tablet) ekran z komputera lub dysku lokalnego (typu NAS). Plex postanowił jednak dołączyć do grona serwisów oferujących treści wideo w formie streamingu z sieci, ale zrobił to inaczej niż inni.

Polecamy: Netflix w ofercie CANAL+. Nawet rok dostępu do VOD za darmo

Plex postanowił bowiem, że filmy, które będzie oferować, będą dostępne zupełnie za darmo. Oferta różni się oczywiście w zależności od kraju, w któym rezyduje użytkownik, dlatego może się zdarzyć, że na przykład katalog z USA będzie znacznie bardziej atrakcyjny, od tego w Polsce. Wśród partnerów Plex znajdują się jednak takie studia jak Legendary, MGM, Lionsgate i Warner Bros.

Darmowe filmy na Plex - oferta (niestety) zależna od kraju

W efekcie można spodziewać, że asortyment będzie wzbogacany tytułami od najlepszych (najbardziej znanych), ale siłą VOD od Plex jest też różnorodność i uniwersalność, bo dzięki mniejszym partnerom usługa zaoferuje widzom filmy mniej znane, może z kina klasy B, ale wśród których czasem nietrudno znaleźć jakąś perełkę. Dla przykładu, w USA znajdziemy takie filmy jak Rain Man, The Terminator, Thelma & Louise, Leaving Las Vegas, Raging Bull, Apocalypse Now oraz The Usual Suspects. Na własną odpowiedzialność możecie spróbować dostać się do zagranicznej oferty na przykład korzystając z VPN-a, ale niewykluczone, że znajdziecie coś dla siebie także i dostępnym na Polskę katalogu. Zaznaczam jednak, że filmy oferowane są w oryginalnej wersji językowej.

Czytaj też: Apple TV w przeglądarce to totalny blamaż najbogatszej firmy świata

Gdzie szukać Plex? Rozwijana przez lata platforma multimedialna jest dostępna na komputer w formie aplikacji i wersji webowej, natomiast aplikacje dla TV i przystawek znajdziecie na każdy z systemów, jak iOS, Android, Android TV, Fire TV czy Apple TV. Obsługiwane są oczywiście Chromecast i AirPlay. Kliknij tutaj, by przejść do Plex.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu