Felietony

Daimler inwestuje w carpooling.com - serwis pozwalający umawiać się na wspólne dojazdy do szkoły lub pracy

Marcin Kamiński
Daimler inwestuje w carpooling.com - serwis pozwalający umawiać się na wspólne dojazdy do szkoły lub pracy
13

Dojazd do szkoły, na uczelnię czy do pracy to prawdziwa udręka, szczególnie w wielkich i zakorkowanych miastach. Jak poradzić sobie z gigantycznym ruchem na ulicach i jednocześnie zaoszczędzić nieco pieniędzy? Dojeżdżać do wyznaczonego miejsca samochodem wspólnie z innymi osobami, zmierzającymi w po...

Dojazd do szkoły, na uczelnię czy do pracy to prawdziwa udręka, szczególnie w wielkich i zakorkowanych miastach. Jak poradzić sobie z gigantycznym ruchem na ulicach i jednocześnie zaoszczędzić nieco pieniędzy? Dojeżdżać do wyznaczonego miejsca samochodem wspólnie z innymi osobami, zmierzającymi w podobnym kierunku co my. Taki pomysł od wielu lat działa z powodzeniem na całym świecie, czego efektem jest rozpoczęcie współpracy pomiędzy producentem samochodów Daimler oraz serwisem carpooling.com, pozwalającym umawiać się ludziom na wspólne dojazdy do pracy czy szkoły.

Umawianie wspólnych przejazdów samochodem to nie tylko oszczędność pieniędzy, lecz także skuteczny lek na zakorkowane centra miast. Bardzo często widzimy bowiem sznur samochodów stojących w korku, a w każdym z pojazdów jedzie tylko sam kierowca – miejsca pasażerów są najczęściej puste. Jest to oczywiste marnowanie miejsca w samochodzie. A co gdyby ludzie jadący w tym samym kierunku umawiali się i wspólnie dojeżdżali do celu, wypełniając tym samym przestrzeń samochodu?

W tym celu powstał serwis carpooling.com, posiadający również swoją polskojęzyczną wersję pod tym adresem. Platforma dostępna jest dla użytkowników za pośrednictwem sieci internet, a także w formie aplikacji na smartfony oraz na Facebooku. Tym sposobem każdy z nas może zarejestrować się na stronie i poszukać okazji na tanie dojazdy do pracy.

Pomysł na wspólne dojazdy do pracy tak bardzo spodobał się użytkownikom, że serwis carpooling.com zdołał zdobyć zaufanie jednego z większych koncernów samochodowych – amerykańskiego Daimler AG. Mający przeszło sto lat doświadczenia w konstrukcji samochodów producent wesprze twórców platformy carpooling.com, która dzięki nowemu inwestorowi ma udoskonalić swoją ofertę, jakość obsługi klienta oraz zwiększyć swój zasięg poprzez zdobycie nowych użytkowników.

Czy Wam idea wspólnego dojeżdżania na uczelnię lub do pracy przypadła do gustu? Czy zdecydowalibyście się na takie rozwiązanie? Czekamy na Wasze komentarze.

Źródło obrazka: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

daimler