Mobile

Czy tak będzie wyglądał iPhone 5? <br />Raczej nie, ale warto zobaczyć nagranie

PGI
Paweł Grzegorz Iwaniuk
6

Lepiej późno niż wcale, ale już jest. Rusza kolejny festiwal fałszywych przecieków i rozbudzonych nadziei, związanych z premierą kolejnego iPhone'a. Tym razem impreza została skrócona do minimum, gdyż od jej rozpoczęcia, do finału pozostały tylko 4 dni. W związku z powyższym, zadajmy sobie następują...

Lepiej późno niż wcale, ale już jest. Rusza kolejny festiwal fałszywych przecieków i rozbudzonych nadziei, związanych z premierą kolejnego iPhone'a. Tym razem impreza została skrócona do minimum, gdyż od jej rozpoczęcia, do finału pozostały tylko 4 dni. W związku z powyższym, zadajmy sobie następujące pytanie: czy na wideo wewnątrz wpisu zobaczyć możemy iPhone'a 5 czy może jest to tylko mistyfikacja, której autorzy aktualnie śmieją się z osób, które wzięły ją na poważnie?

Powyższe wideo zostało przesłane do redakcji serwisu GSMArena. Po drugim lub trzecim odtworzeniu widać, że coś tu jest nie tak. Ekran wydaje się być wklejony w urządzenie, choć zrobiono to bardzo starannie. Nie palcach obsługujących urządzenie nie widać jednak poświaty ekranu, co wzbudziło we mnie pierwsze podejrzenie.

Redaktor wspomnianego serwisu do listy fałszerstw dodaje również fakt, że w iOS nie można uruchomić aplikacji przytrzymując jej ikonę. Muszę jednak przyznać, że regulacja kontrastu fałszywego ekranu oraz odbicia wnętrza pokoju zostały zrealizowane po prostu świetnie. Jakość wideo została celowo pogorszona, aby zamaskować ewentualne niedoróbki i uwiarygodnić materiał.

Gdybym obejrzał powyższe wideo tylko raz i nie czytał artykułu źródłowego, mógłbym uwierzyć, że urządzenie widoczne na nagraniu to nowy iPhone. Co prawda, skłaniałbym się ku stwierdzeniu, że jest to odświeżony iPhone 4(S/GS), który ma być oferowany jako tańszy model. Ze względu na wadliwą konstrukcję poprzedniej generacji, Apple mogłoby wprowadzić delikatne zmiany (w efekcie powiększając nieco ekran lub zmniejszając obudowę) w telefonie.

A co z iPhone'em 5? Skłaniam się ku plotkom, mówiącym o obudowie typu Unibody. Według mnie, telefon będzie bardzo podobny do iPada. O wnętrznościach już nie dyskutuję, bo wszyscy chyba wiemy czego się spodziewać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhonewideoiphone 5