Windows Phone

Czekasz na Update 2 dla Windows Phone? Możesz się nie doczekać

Jakub Szczęsny
22

No i niech nikt mi nie mówi, że styczeń nie zapowiada się ciekawie. Konferencja Microsoftu tuż tuż, Windows 10 testowany jest przez ogromną liczbę użytkowników, media rozpisują się, że może to być wielki sukces giganta. I o ile nie wierzę, że mógłby on zmienić trend w przypadku Windows Phone, tak uw...

No i niech nikt mi nie mówi, że styczeń nie zapowiada się ciekawie. Konferencja Microsoftu tuż tuż, Windows 10 testowany jest przez ogromną liczbę użytkowników, media rozpisują się, że może to być wielki sukces giganta. I o ile nie wierzę, że mógłby on zmienić trend w przypadku Windows Phone, tak uważam, że przede wszystkim napędzi on sprzedaż stosunkowo nowych tworów na rynku nowych technologii - komputerów hybrydowych.

Pisałem dla Was o programie Phone Insider, który wielkimi krokami zbliża się dla Windows Phone. Na razie wymaga on logowania za pomocą Active Directory, co wskazuje, że był on pierwotnie przeznaczony do testów wewnątrz Microsoftu. Co tam testowano nie wie nikt. Absolutnie żadnych przecieków, zdjęć, śladów w Internecie. Użytkownicy czekają jeszcze na jedną aktualizację dla Windows Phone 8.1, która miała nazywać się Update 2. Tę postawiono pod wielkim znakiem zapytania.

Microsoft co prawda milczy w tej sprawie, jednak coraz głośniej mówi się, że na fali Windows Phone/Mobile 10 gigant odpuści sobie wydawanie kolejnej aktualizacji dla będącego już u schyłku świeżości systemu. Z jednej strony ja to rozumiem. W Microsofcie pewnie od dawna trwały prace nad funkcjami, które leżały na biurkach podpisane "Update 2". Jednak w związku z "dziesiątką" postanowiono przenieść je do zupełnie nowej wersji mobilnego OS-u. Sam Windows Phone 8.1 będzie natomiast dostawał wszelkie krytyczne poprawki i aktualizacje dla aplikacji łatanych cyklicznie - na przykład Muzyka / Wideo.

Moim zdaniem warto poczekać. Co prawda nie wszyscy otrzymali jeszcze pakiet Lumia Denim i pewnie w nosie mają Windows 10, jednak należy być dobrej myśli. Proces aktualizacji jest może nieco skomplikowany, ale w dalszym ciągu wygląda to lepiej niż w przypadku Google, gdzie fragmentacja Androida jest jednym z największych problemów.

Grafika: 1, 2, 3

Źródło: wmpoweruser.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu