Felietony

Co tam z telewizją od Apple? Już się robi!

Michał Majchrzycki
Co tam z telewizją od Apple? Już się robi!
4

Ostatnio pogłoski na temat kolejnego „magicznego” i „rewolucyjnego” produktu Apple’a nieco przycichły. Chodzi oczywiście o zapowiadaną od dawna cyfrową telewizję z logo nadgryzionego jabłka. Dla tych jednak, którzy już myśleli, że w najbliższym czasie nie dowiemy się niczego nowego o Apple TV - nies...

Ostatnio pogłoski na temat kolejnego „magicznego” i „rewolucyjnego” produktu Apple’a nieco przycichły. Chodzi oczywiście o zapowiadaną od dawna cyfrową telewizję z logo nadgryzionego jabłka. Dla tych jednak, którzy już myśleli, że w najbliższym czasie nie dowiemy się niczego nowego o Apple TV - niespodzianka. Najprawdopodobniej trwa już produkcja urządzeń zaprojektowanych w Cupertino.

Zarówno o przygotowywanym przez firmę Apple urządzeniu, jak i w ogóle o telewizji cyfrowej pisałem w Antywebie już kilka razy. Od zeszłego roku, kiedy to zaczęły pojawiać się pierwsze poważniejsze informacje na temat prac inżynierów z Cupertino nad nowym Apple TV niewiele się zmieniło.

Prócz kilku zachęcających wiadomości - jak np. informacja w biografii Steve’a Jobsa - na temat nowego produktu Apple’a wiemy nadal niewiele. Oczywiście, ma być „rewolucyjny” i „magiczny”, jednak to trochę mało aby przynajmniej częściowo zaspokoić ciekawość. Ostatnio jednak dowiadujemy się nowych rzeczy na temat kolejnego dziecka Apple’a.

Według niepotwierdzonych informacji Foxconn, tajwański producent sprzętu Apple’a, rozpoczął już produkcję urządzeń do Apple TV. Zanim jednak zaczniemy się cieszyć, warto zwrócić uwagę na dalszą część wiadomości podanej przez China Business News. Otóż, nie jest to masowa produkcja, a jedynie wstępna.

Program pilotażowy jest wdrażany zanim produkt zostanie ostatecznie wprowadzony do produkcji. Mamy więc dwie wiadomości - dobrą i złą. Dobra jest taka, że Apple jest coraz bliżej finalizacji swojego nowego produktu, gorsza - że pewnie jeszcze trochę czasu minie, zanim urządzenie trafi do sprzedaży.

Kiedy? Prawdę mówiąc coraz mniej wierzę w premierę telewizji Apple’a przed Bożym Narodzeniem tego roku. Bardziej prawdopodobna data to 2013 - może początek roku? Do końca tego Apple planuje i tak sporo wydarzeń (nowy iPhone, nowy OS X, odświeżone Maki), trudno więc oczekiwać, aby firma miała jeszcze wprowadzać nowe urządzenie.

Przy okazji rozpoczęła się debata nad nazwą dla produktu Apple’a. Czy będzie to - podobnie jak dotychczasowe urządzenia - Apple TV? A może iTV, albo jak sugeruje Gene Munster z agencji Piper Jaffray, iHub?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu