Seriale

Mój ulubiony program powraca, ale w kompletnie nowej wersji

Konrad Kozłowski
15

Intrygują mnie Stany Zjednoczone, ale czy równie ciekawy okaże się Wietnam? Dawid Andres, który przejechał Ciężarówką przez Stany, teraz wyrusza w drogę po Wietnamie.

Są takie programy, na które możecie natknąć się przypadkowo, ale po kilku minutach wiecie, to dokładnie to, czego potrzebowaliście. Z uwagą śledzę wydarzenia z USA, fascynuje mnie ten kraj, ale nigdy nie sądziłem, że będę go poznawać z perspektywy kierowcy ciężarówki. Działo się tak dzięki programowi stacji TVN Turbo o tytule "Ciężarówką przez Stany", do którego lubię powracać.

Jak na razie nie będę musiał, bo Dawid Anders wybrał się w zupełnie nową trasę. Po kilku sezonach w USA, tym razem nie przekracza granic pomiędzy żadnym ze stanów, bo przemierza ulice (i nie tylko, sądząc po zdjęciach) w zupełnie innym kraju. Discovery Channel od jutra rozpocznie emisję programu ?

Sprawdzimy, jak wygląda praca w firmie transportowej w Wietnamie i przyjrzymy się tamtejszym warunkom drogowym. Dawid Andres pokona kilometry trudnych i niebezpiecznych tras od Hanoi, przez Haiphong, Sajgon, aż do Delty Mekongu. Nie uniknie przy tym spotkań z wietnamską policją. Dotrze do miejsc, w których nie ma turystów. Odwiedzi między innymi strefę zdemilitaryzowaną, Park Narodowy U Minch, pływający targ czy opuszczony park wodny.

Jak zwykle w swoim stylu zboczy też z drogi, by odkryć najciekawsze miejsca, poznać lokalną kuchnię i kulturę, aby móc podzielić się wrażeniami z widzami. „Esencją podróżowania są ludzie. Czasem spotkania z nimi sprowadzają się do wymiany kilku grzecznościowych zwrotów, czasem są dla podróży decydujące.” – mówi. Interesujących spotkań w programie nie zabraknie. Polski kierowca trafi na lokalne karaoke, doświadczy ulicznej zabawy po wygranym przez Wietnamczyków meczu piłki nożnej, a nawet zagości na parapetówce. Odwiedzi również pałac wietnamskiego artysty Thanh Chuong’a, który osobiście oprowadzi Dawida po posiadłości.

Kulisy życia i pracy w USA były dla mnie arcyciekawe (nawet jeśli część z wydarzeń została wyreżyserowana). Wietnam jest bardziej egzotycznym miejscem, a część z nas na pewno ma swoje wyobrażenie na temat tego kraju. Na program będę spoglądać prawdopodobnie nieco inaczej, ale to wcale nie oznacza, że okaże się mniej wciągający. Nie widziałem jeszcze żadnego odcinka, nie znalazłem żadnego zwiastuna, ale Magazyn Podróże opublikował swój materiał o nowości od Discovery Channel i muszę powiedzieć, że niecierpliwie będę czekał na wtorkowy wieczór - premiera 19 lutego o 21:00.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu