18

Chrome w wersji dla korporacji

Google przygotowało paczkę z przeglądarką Chrome dla biznesu. Jest to o tyle istotny krok, że bez niego Chrome nie ma szans pojawić się na komputerach w wielu korporacjach, które zarządzają centralnie oprogramowanie. W wielu dużych firma użytkownik nie ma praw administracyjnych do instalowania czegokolwiek na swoim komputerze – robi to za niego dział IT instalując […]

Google przygotowało paczkę z przeglądarką Chrome dla biznesu. Jest to o tyle istotny krok, że bez niego Chrome nie ma szans pojawić się na komputerach w wielu korporacjach, które zarządzają centralnie oprogramowanie. W wielu dużych firma użytkownik nie ma praw administracyjnych do instalowania czegokolwiek na swoim komputerze – robi to za niego dział IT instalując aplikacje zdalnie.

Takie podejście do dystrybucji oprogramowania ma oczywiście swoje wady i zalety ale w przypadku korporacji z tysiącami komputerów wydaje się to rozwiązanie które zapewnia bezpieczeństwo aplikacji i ich aktualizację.

Google postanowiło więc (i słusznie) wyjść na przeciw biznesowi i przygotowało paczkę do łatwej instalacji na systemy takie jak Windows, Linux czy Mac OS. Paczka przygotowana jest w postaci MSI installera, oprócz ułatwionej instalacji administrator będzie mógł też ustalić grupową konfigurację oraz stworzyć dla nich wzorce dzięki którym łatwo będzie można zarządzać szczegółową konfiguracją przeglądarki.

Rywalizacja Google i Microsoft o biznesowego klienta nabiera więc rozpędu. Wprawdzie w tym przypadku to Google jest tym, który ma sporo do nadrobienia ale mając dobrze osadzone usługi online ma duże szanse przeciągnąć część klientów na swoją stronę.