Google

Chrome Os w przyszłym roku - pokaz jutro!

GM
Grzegorz Marczak
18

Sundar Pichai wiceprezes ds. zarządzania produktami i Matthew Papakipos Google Engineering Director dla Google Chrome OS będą w czwartek podczas specjalnego pokazu Chrome OS odpowiadać na pytania dotyczące Chrome OS oraz przedstawią kilka podstawowych informacji technicznych - odbędzie się też zapew...

Sundar Pichai wiceprezes ds. zarządzania produktami i Matthew Papakipos Google Engineering Director dla Google Chrome OS będą w czwartek podczas specjalnego pokazu Chrome OS odpowiadać na pytania dotyczące Chrome OS oraz przedstawią kilka podstawowych informacji technicznych - odbędzie się też zapewne pierwszy pokaz systemu operacyjnego od Google.

Przy okazji informacji o prezencji Chrome Os wyjaśniła się też sprawa daty premiery tego systemu, która ustalona została na początek roku 2010. Przypomnę, że plotki rozpuszczane przez Techcrunch mówiły o tym tygodniu (widać źródła TC nad interpretowały nieco cel zbliżającej się prezentacji)

Jeśli chodzi o Chrome OS to system ten został zapowiedziany w lipcu tego roku. Nie podano natomiast zbyt dużo informacji technicznych. Wiem więc o nowym produkcie Google bardzo niewiele, sercem systemu ma być przeglądarka Chrome a silnikiem napędzającym linuks. Zaletami Chrome Os mają być szybkość działania oraz prostota obsługi. Ciekawe jest natomiast to, że system jeszcze się nie ukazał a już zaczęto spekulować, że tak naprawdę nie będzie to nic wielkiego bo przecież to tylko nakładka na Linuksa.

Krytycy właściwie mają rację tylko nie dostrzegają chyba jednego ważnego elementu - w systemach operacyjnych bardzo ważne jest wsparcie producenta i odpowiedzialność jaką ponosi on za bezpieczeństwo systemu. Drugi ważny element to "opakowanie" czyli dobry marketing i dział handlowy - niestety ale bez tego nawet najlepszy system na świecie nie zostanie doceniony przez użytkowników - pytanie tylko czy Google będzie potrafiło dobrze sprzedać Chrome OS?

Kolejne pytanie związane z Chrome OS to jak Google poradziło sobie z obsługą sterowników do różnego rodzaju urządzeń i podzespołów czy też może wraz z premierą Chroma otrzymamy długą listę kompatybilnego sprzętu oraz producentów? Mam nadzieję, że po czwartkowej prezentacji będziemy wiedzieli więcej i usłyszmy odpowiedzi na niektóre z tych pytań.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu