Edukacja

Startuje Centrum ElektroEkologii. Miejsce obfitujące w warsztaty dla najmłodszych... i nie tylko!

Kamil Świtalski
Startuje Centrum ElektroEkologii. Miejsce obfitujące w warsztaty dla najmłodszych... i nie tylko!
Reklama

Oficjalnie otwarta została dzisiaj siedziba Centrum ElektroEkologii. Co to za miejsce?

O ekologii mówi się dużo, a będzie mówiło jeszcze więcej. Edukacja w tym zakresie jest absolutnie niezbędna, bo wiele osób wciąż nie ma najmniejszego pojęcia co zrobić ze zużytą elektroniką i elektryką - szeroko pojętą. Centrum ElektroEkologii bierze na swoje barki ważną misję edukacji w tym zakresie.  Ubiegłem jesieni wystartowało w formie wirtualnej i organizowało wówczas serię "Ekowarsztatów i elektrośmieciach"  dla szkół podstawowych i średnich. Teraz Centrum ElektroEkologii debiutuje jako miejsce - i zaprasza do siebie młodzież chętną realizować ekopomysły!

Reklama

To jedyne takie miejsce w Europie, którego celem jest edukacja młodzieży z klas 7-8 szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych na temat postępowania ze zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym. Centrum będzie podejmować działania i inicjatywy zwiększające społeczną świadomość działań proekologicznych, zgodne z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Misją instytucji jest zwiększenie świadomości na temat elektrośmieci, a w konsekwencji zwiększenie ilości elektrośmieci przekazanych do recyklingu.

— czytamy w wiadomości prasowej.

Dziś miało miejsce oficjalne otwarcie centrum, w którym udział wzięli m.in. Urszula Pasławska (Przewodniczącej Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa), Grzegorz Skrypczak (Prezes Zarządu ElektroEko, który był inicjatorem całego projektu) oraz Jacka Łęgiewicza (Dyrektora ds. Publicznych w Samsung). Technologiczny gigant jest jednym z partnerów strategicznych placówki. Szkoły, które chcą wziąć udział w warsztatach, mogą zapisywać się na dwa rodzaje zajęć: te stacjonarne i te online. Wszystkich zapisów dokonać można za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej: https://www.centrumelektroekologii.pl/.

Młode pokolenie jest dużo bardziej odpowiedzialne za przyszłość naszej planety niż wcześniejsze. Dzisiaj tworzymy dla młodych ludzi miejsce, w którym mogą dowiedzieć się jak ważne jest ponowne wykorzystanie zużytej elektroniki. Ale będzie to też miejsce tworzenia nowych pomysłów, którymi wszyscy moglibyśmy się inspirować — mówił podczas otwarcia Jacek Łęgiewicz

Bardzo fajna inicjatywa, za którą mocno trzymam kciuki. Połączenie know-how specjalistów wraz z najnowszymi rozwiązaniami oferowanymi przez partnerów i zapał do nauki najmłodszych daje ogromne pole do popisu. Ekolodzy biją na alarm, że to ostatni dzwonek, by uratować naszą planetę. Warto więc zacząć od najmłodszego pokolenia, które dzięki edukacji od małego na szansę być bardziej świadomym i nareszcie zacząć działać?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama