VOD

CANAL+ online nareszcie dostępny na smart TV Samsunga

Konrad Kozłowski
CANAL+ online nareszcie dostępny na smart TV Samsunga
2

CANAL+ online to usługa VOD z telewizją na żywo, którą nareszcie będzie można oglądać na smart TV Samsunga, dzięki właśnie wydanej aplikacji.

W maju zeszłego roku zadebiutowała usługa CANAL+ online, która przeniosła do Sieci większość oferty telewizji na żywo operatora, a także katalog treści wideo na życzenie. Łączy też w sobie ofertę HBO GO oraz kilku innych nadawców, dlatego otrzymujemy bardzo ciekawy miks dwóch platform, który dla wielu osób może być najciekawszą propozycją, jeśli nie jest zainteresowany podpisaniem długoterminowej umowy z operatorem telewizji kablowej czy satelitarnej.

Aplikacja CANAL+ na telewizorach Samsung z Tizenem

W momencie premiery CANAL+ online był dostępny na Android TV (przystawki i smart TV), a także Apple TV, obsługuje też Chromecasta, ale niestety pomijane były do tej pory takie platformy jak Tizen i webOS. Dzisiaj aplikacja CANAL+ trafia na smart TV Samsunga, więc już teraz możecie przejść do sklepu z appkami i ją pobrać.

Aplikację można pobrać ze sklepu APPS w telewizorach Samsung Smart TV wyprodukowanych w latach 2018-2021 z systemem Tizen w wersji 4.0 i nowszym, w tym w najnowszych modelach Neo QLED i QLED - informuje CANAL+.

CANAL+ nareszcie na smart TV Samsunga

Interfejs aplikacji delikatnie uległ zmianie wobec tego, co znajdziemy na Android TV czy tvOS, ale jest to zrozumiałe. Nadal do wyboru są jednak podstawowe kategorie oraz możliwość filtrowania kanałów TV według tematyki nadawanych programów. Wygodnie przeglądać można też treści na życzenie, które pogrupowane są nadawcami oraz gatunkami. Aplikację utrzymano w podobnej kolorystyce. Jedynym zauważalnym brakiem jest nieobecność okienka podglądu kadru w trakcie przewijania, co sprawia, że nawigacja jest trochę utrudniona - wizualnie o wiele łatwiej jest nam odnaleźć żądany fragment odcinka czy filmu, więc liczę na to, że będzie to poprawione w przyszłych wersjach aplikacji.

Pisząc o CANAL+ online nie sposób jednak pominąć wciąż nie wdrożonej rozdzielczości 4K dla materiałów na życzenie, która była zapowiada wiele miesięcy temu. Nie otrzymaliśmy co prawda żadnej konkretnej zapowiedzi i terminu, ale mija ponad rok od chwili uruchomienia serwisu. CANAL+ chwali się własnymi produkcjami w 4K, filmami nabywanymi na licencji w 4K, a także transmituje koncerty oraz wydarzenia sportowe w 4K, dlatego takie znaczące opóźnienie może być zaskakujące.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu