1

Building43 – od geeków dla normalnych

Building43 to serwis społecznościowy – tym razem wąska grupa ma tworzyć treść dla mas. Stworzony przez znanego blogera Roberta Scoble, Building43 ma być miejscem w który znawcy, specjaliści i fani nowych mediów opowiadają i opisują jak można je wykorzystać w klasycznym i internetowym biznesie. Ma to być pewnego rodzaju pomoc dla tych którzy szukają informacji […]

Building43 to serwis społecznościowy – tym razem wąska grupa ma tworzyć treść dla mas. Stworzony przez znanego blogera Roberta Scoble, Building43 ma być miejscem w który znawcy, specjaliści i fani nowych mediów opowiadają i opisują jak można je wykorzystać w klasycznym i internetowym biznesie.

Ma to być pewnego rodzaju pomoc dla tych którzy szukają informacji oraz dla tych których interesują technologiczne nowinki i nowości. W building43 o swoich doświadczeniach opowiadać będą weterani biznesu internetowego, młodzi i znani przedsiębiorcy, inwestorzy, analitycy rynkowi oraz fascynaci nowych mediów tacy jak sam Scoble.Sam serwis składa się z trzech części, filmów wideo na których Scoble przepytuje znanych przedsiębiorców (na początku jest CEO Facebooka), blogów oraz części społecznościowej która jest tak naprawdę wklejką z aktywności na friendfeed. Co ciekawe cały Builiding43 stoi na skrypcie wordpress-a czego absolutnie po stronie głównej i pod stornach nie da się zauważyć.

Z pewnością Builiding43 będzie serwisem który chętnie będę odwiedzał. Bardzo lubię programy i blog Scoble – prezentuje on zawsze dużo niezdrowego optymizmu, czasem zapędza się z nim w ślepy zaułek ale potem potrafi się przyznać do błędu. Zapraszany jest przez ciekawe firmy i produkuje moim zdaniem bardzo dobre wywiady video. Czy jednak serwis tego typu ma szansę się utrzymać? Będzie to chyba raczej serwis „dla sportu” – miejsce gdzie znani mogą przekazać tym początkującym trochę wiedzy, podyskutować o nowych technologiach opisać trochę własnych doświadczeń itp. Z pewnością więc będzie co czytać, z tego co widziałem wszechobecny Guy Kavasaki już zaczął produkować treści na Builiding43, fajnie by było gdyby Scoble udało się zaprosić więcej znanych osobowości internetowych – dobre treści wylądowały by wtedy w jednym miejscu.