Motoryzacja

Nadjeżdża wyczekiwane BMW M5 Competition! Wyciekły pierwsze detale i szczegóły!

Marek Adamowicz
Nadjeżdża wyczekiwane BMW M5 Competition! Wyciekły pierwsze detale i szczegóły!
7

Chociaż do premiery nowego BMW M5 Competiion pozostało kilka dni, w internecie pojawiły się pierwsze plotki i szczegóły dotyczące ostrzejszej odmiany M5! Ma być więcej mocy i kilka ciekawych dodatków!

Kiedy słyszysz BMW M5 wiesz od razu z jakim autem masz do czynienia. Chociaż czasy kiedy pod maską najostrzejszej odmiany Serii 5 pracował silnik V10, odeszły już bezpowrotnie to BMW stara się zaspokajać klientów ostrzejszymi wersjami. Dlatego też w najbliższych dniach zaprezentowana zostanie jeszcze ostrzejsza wersja Competition. My poznaliśmy już pierwsze szczegóły tego wyczekiwanego auta!

Wyczekiwane BMW M5 Competition: zbudowane na M5!

Obecnie sprzedawane BMW M5 napędzane jest silnikiem V8 o pojemności 4.4 l wspomaganego podwójnym turbodoładowaniem. Sprzedawane od 9 miesięcy auto napędzane jest przez 600 KM i 750 Nm momentu obrotowego. Co ciekawe o wypuszczenia obecnej generacji „m-piątki” moc przekazywana była na tylne koła. Teraz siła trafia na wszystkie koła, lecz kierowca może wybrać jeden z trzech trybów działania układu przeniesienia napędu: 4WD i 4WD Sport przenoszą moc na każde z czterech kół – 2WD tylko na tylne. Chociaż dużo zmieniło się w M5, to nadal pozostawiono krztę oryginału.

Drugą zmianą w nowym BMW M5 było zastosowanie wyłącznie automatycznej skrzyni biegów Steptronic o 8. przełożeniach. We wcześniejszych autach można było zamówić manualną lub dwusprzęgłową konstrukcję, jednak teraz klienci skazani się wyłącznie na skrzynie automatyczne. Cieszy fakt, że nowe BMW M5 jest lżejsze od poprzednika. I właśnie na tym aucie zbudowano ostrzejszą i mocniejszą wersję M5 Competition!

Wyczekiwane BMW M5 Competition: więcej mocy!

Nowe BMW M5 Competition ma być mocniejszą i ostrzejszą odmianą sportowej limuzyny z Monachium. Według plotek krążących w Internecie moc wzrośnie do 625 KM i 800 Nm momentu obrotowego – to o 25 KM i 50 Nm więcej niż w „zwykłej” M5. W przypadku wersji Competition oprócz wzrostu mocy zmian będzie więcej. Te wzrosty mają przełożyć się na sprint do 100 km/h w zaledwie 3,3 sekundy i prędkość maksymalną ograniczoną elektronicznie do 305 km/h.

Przede wszystkim znajdziemy tutaj tytanowy układ wydechowy, chociaż plotki nie potwierdzają, że będzie on w lekkiej wersji, co mogłoby wpłynąć na masę samochodu. Kolejną zmianą zaaplikowaną do nowego BMW M5 Competition ma być zmodyfikowane zawieszenie, które spowoduje, że całe auto będzie sztywniejsze i jeszcze bardziej stabilne. Co zaskakujące na liście wyposażenia standardowego nie znajdziemy ceramiczno-karbonowych hamulców. Na szczęście na ten moment są to tylko plotki i mamy nadzieję, że ta akurat nie zostanie potwierdzone 8 maja i wzmocnione hamulce znajdą się na pokładzie nowego BMW M5 Competition.

Zmiany zajdą też w wyglądzie samochodu. Do nowego BMW M5 Competition zaaplikowane zostaną dedykowane aluminiowe felgi, dodatkowe elementy wykończenia nadwozia polakierowane na czarno lub wykonane z włókna węglowego oraz zmodyfikowane zderzaki z przodu i z tyłu wraz z dyfurozrem. Auto do sprzedaży ma trafić w lipcu bieżącego roku, a pierwsze egzemplarze przyjadą do klientów pod koniec roku. Nieznane są jeszcze ceny nowego BMW M5 Competition lecz podejrzewamy, że będzie droższa o około 20 000 – 30 000 złotych względem „zwykłej” M5 (wycenionej na 565 000 zł).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu