Felietony

Biznes turystyczny nadal gorący. Portal Triverna.pl pozyskał milion złotych

Grzegorz Marczak
3

Jest kilka kategorii biznesowych, które są wiecznie żywe jeśli chodzi o zainteresowanie inwestorów. Jedną z nich są ogólnie pojęta turystyka. Wakacje, hostele, rezerwacje wycieczek, wyszukiwarki itp.

Nie dziwi mnie więc fakt, że raczej mało znany portal Triverna.pl pozyskał milion złotych dofinansowania. Wprawdzie na dziś oferują oni jedynie pakiety wypoczynkowe w Polsce, ale po inwestycji planują (a właściwie już są w trakcie) podpisywania umów międzynarodowych. Z drugiej strony w tym i zapewne kilku następnych sezonach to właśnie Polska może stać się miejscem spędzania wakacji nawet dla tych, którzy regularnie wyjeżdżali odpocząć za granicę. Po protu w Polsce jest bezpieczniej, niż w wielu krajach Europy.

W czym dokładnie specjalizuje się Triverna.pl:

„Jest portal oferujący pakiety wypoczynkowe w najlepszych (cztero- i pięciogwiazdkowych) hotelach w całej Polsce. Wyjątkowy dobór miejsc gwarantuje najlepszą jakość. Dzięki efektowi skali i tysiącom transakcji miesięcznie Triverna.pl oferuje również bezkonkurencyjne ceny, często niedostępne na innych portalach turystycznych."

Jak im idzie biznes? Według danych przesłanych w informacji prasowej jest całkiem nieźle. Mają umowy z 700 hotelami w Polsce. Od początku działalności pozyskali kilkaset tysięcy klientów realizując kilkadziesiąt tysięcy rezerwacji. I wszystko to działając jedynie na rynku lokalnym. Nie dziwię się więc, że jest apetyt na globalną ekspansje.

Co ciekawe podają, że największym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy weekendowe. Doskonale to rozumiem i sam chętnie skorzystam z ich usług przy nadarzającej się okazji. Krótki wyjazd jest świetną metodą na zresetowanie się po całym tygodniu pracy.

W portal 1 milion złotych zainwestował (i teraz uwaga bo będę cytował ponieważ tej kombinacji nie da się spamiętać): Fundusz JEREMIE Seed Capital Województwa Zachodniopomorskiego FIZ zarządzany przez IQ Pomerania Sp. z o.o. (z grupy kapitałowej IQ Partners S.A.). Rok temu w portal zainwestował również Xevin Inwestments.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Xevin Investments