Bank

Klienci mBanku mogą już potwierdzać przelewy odciskiem palca lub skanem twarzy

Grzegorz Ułan
Klienci mBanku mogą już potwierdzać przelewy odciskiem palca lub skanem twarzy
10

mBank poinformował dziś na swoich stronach o udostępnieniu wszystkim swoim klientom funkcji w aplikacji mobilnej, która znacząca powinna wpłynąć na przyspieszenie niektórych operacji.

Od teraz każdy klient, korzystający z aplikacji mobilnej będzie mógł włączyć w jej ustawieniach opcję potwierdzania operacji takich jak przelewy w złotówkach, BLIK czy zmianę limitów na kartach płatniczych za pomocą biometrii - odciskiem palca lub skanem twarzy.

Łukasz Wiktor, dyrektor departamentu omnichannel w mBanku:

Chcemy, żeby aplikacja odpowiadała na potrzeby klientów i ułatwiała im załatwianie codziennych spraw. Teraz korzystanie z banku w smartfonie będzie jeszcze szybsze, prostsze i wygodniejsze.

Funkcja ta nie jest włączona domyślnie, by ją uruchomić trzeba ją włączyć w ustawieniach aplikacji mobilnej mBanku w zakładce: Logowanie i autoryzacja i wybrać: Chcę potwierdzać operacje Touch ID lub Face ID.

Potwierdzanie biometrią wyżej wymienionych operacji ma z góry określony limit transakcji do kwoty 3 tys. zł dziennie, po jego przekroczeniu każdą kolejną transakcję trzeba będzie potwierdzać tradycyjnie przy użyciu kodu PIN.

Z nowej funkcji mogą już korzystać wszyscy klienci, którzy mają zainstalowaną aplikację mobilną mBanku na smartfonach z iOS oraz klienci ze smartfonami z Androidem na pokładzie w wersji 10 lub wyższej.

Potwierdzanie biometrią to z pewnością dużo szybsze i wygodniejsze płatności, tak więc to dobra wiadomość dla osób, które wykonują dużo przelewów czy często kupują w internecie za pomocą potwierdzania płatności kodem BLIK.

Przy okazji tej nowości warto jeszcze przypomnieć, iż w tym miesiącu pojawiła się jeszcze inna nowa opcja w aplikacji mobilnej mBanku, dzięki której można włączać i wyłączać blokadę robienia zrzutów ekranu i nagrywania aplikacji. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo ich użytkowników i chronić ich przed cyberprzestępcami, którzy do kradzieży środków często wykorzystują aplikacje typu TeamViewer QuickSupport czy AnyDesk.

Źródło: mBank.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu