Bank

Klienci mBanku mogą już potwierdzać przelewy odciskiem palca lub skanem twarzy

GU
Grzegorz Ułan
10

mBank poinformował dziś na swoich stronach o udostępnieniu wszystkim swoim klientom funkcji w aplikacji mobilnej, która znacząca powinna wpłynąć na przyspieszenie niektórych operacji.

Od teraz każdy klient, korzystający z aplikacji mobilnej będzie mógł włączyć w jej ustawieniach opcję potwierdzania operacji takich jak przelewy w złotówkach, BLIK czy zmianę limitów na kartach płatniczych za pomocą biometrii - odciskiem palca lub skanem twarzy.

Łukasz Wiktor, dyrektor departamentu omnichannel w mBanku:

Chcemy, żeby aplikacja odpowiadała na potrzeby klientów i ułatwiała im załatwianie codziennych spraw. Teraz korzystanie z banku w smartfonie będzie jeszcze szybsze, prostsze i wygodniejsze.

Funkcja ta nie jest włączona domyślnie, by ją uruchomić trzeba ją włączyć w ustawieniach aplikacji mobilnej mBanku w zakładce: Logowanie i autoryzacja i wybrać: Chcę potwierdzać operacje Touch ID lub Face ID.

Potwierdzanie biometrią wyżej wymienionych operacji ma z góry określony limit transakcji do kwoty 3 tys. zł dziennie, po jego przekroczeniu każdą kolejną transakcję trzeba będzie potwierdzać tradycyjnie przy użyciu kodu PIN.

Z nowej funkcji mogą już korzystać wszyscy klienci, którzy mają zainstalowaną aplikację mobilną mBanku na smartfonach z iOS oraz klienci ze smartfonami z Androidem na pokładzie w wersji 10 lub wyższej.

Potwierdzanie biometrią to z pewnością dużo szybsze i wygodniejsze płatności, tak więc to dobra wiadomość dla osób, które wykonują dużo przelewów czy często kupują w internecie za pomocą potwierdzania płatności kodem BLIK.

Przy okazji tej nowości warto jeszcze przypomnieć, iż w tym miesiącu pojawiła się jeszcze inna nowa opcja w aplikacji mobilnej mBanku, dzięki której można włączać i wyłączać blokadę robienia zrzutów ekranu i nagrywania aplikacji. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo ich użytkowników i chronić ich przed cyberprzestępcami, którzy do kradzieży środków często wykorzystują aplikacje typu TeamViewer QuickSupport czy AnyDesk.

Źródło: mBank.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu