Polska

Bauer rozstaje się z warszawską redakcją PC Format

Grzegorz Ułan
Bauer rozstaje się z warszawską redakcją PC Format
22

Najpierw Burda Media na początku roku poinformowała o zamknięciu magazynu i serwisu internetowego Chip w Polsce, a co za tym idzie zwolnieniu całej redakcji. Na szczęście jej członkowie zjednoczyli się w ratowaniu przynajmniej serwisu internetowego i prowadzą go do dziś. Teraz dowiadujemy się o zawirowaniach w jednym z największych czasopism komputerowych - PC Format.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Bauer przenosi redakcję PC Format do swojej siedziby we Wrocławiu, by wspólnie z CD Action w jednym miejscu zarządzać nowym zespołem redaktorów.

Wprawdzie zaproponowano dziennikarzom warszawskim pracę w nowym miejscu, ale większość odmówiła z uwagi na konieczność przeprowadzki. Tym samy redaktor naczelny PC Format Marek Konderski, straci swoje stanowisko, na jego miejsce zatrudniony zostanie były redaktor Chip.pl Adam Chabiński.

Wydawca już podziękował za pracę Markowi Konderskiemu, dziękując mu za 8 lat pracy i życząc sukcesów w dalszej karierze. Sama redakcja w Warszawie ma funkcjonować jeszcze do końca listopada, potem dziennikarze muszą już szukać nowego zajęcia.

Ja, jak i zapewne wielu z Was wychowało się tych czasopismach, dziś to już jednak inna bajka, zawartość tych gazet trafiała do coraz mniejszej grupy odbiorców, przegrywając z treściami dostępnymi w sieci. Wcześniej bazowały one na programach czy grach wrzucanych na płyty CD czy DVD, a które ciężko było znaleźć w sieci, ewentualnie dużo „ważyły” i bardziej opłacało się je kupić z gazetą, dziś to już nie jest problem i myślę, że z czasem skończy się to, jak nie konsolidacją różnych redakcji, to wygaszaniem numerów, które nie rozchodzą się już jak świeże bułeczki.

Sentyment jednak nadal mam do tych tytułów, mam nadzieję, że skupią się jednak teraz tak jak Chip.pl na treściach udostępnianych w sieci, o ile nie wiązałoby się z zamykaniem za paywallem, bo to też nie wróżyłoby dobrze, póki są inne możliwości dostępu do treści i programów i cały czas darmowe. Nic, czas pokaże, czy uda się im utrzymać na rynku jako czasopismo, jak podają Wirtualnemedia PC Format sprzedaje się aktualnie w ponad 30 tysiącach egzemplarzy, a CD Action w liczbie dwa razy większej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu