Bank

Sprawdź już dziś, jak od soboty będzie wyglądała bankowość internetowa i mobilna Santander Bank Polska

Grzegorz Ułan
Sprawdź już dziś, jak od soboty będzie wyglądała bankowość internetowa i mobilna Santander Bank Polska
3

Niedawno Bank Pekao zaprezentował klientom zmiany w bankowości elektronicznej i spore zmiany w aplikacji PeoPay, dziś Santander Bank Polska ogłosił odświeżenie swojego serwisu transakcyjnego i aplikacji mobilnej.

Zmiany w bankowości internetowej Santander

Aktualnie na pulpicie głównym bankowości internetowej mamy udostępnione informacje o naszych kontach z odnośnikami do przyporządkowanych im kart płatniczych. Jest to mało widoczne na pierwszy rzut oka i klienci mogli szukać ich po serwisie.

Więc w nowej wersji, karty zostaną wyciągnięte na pulpit i będzie można szybciej wejść w ich szczegóły.

Zmieni się też zakładka ustawień, gdzie po kliknięciu w wybraną pozycję wyświetlały się dostępne opcje, ale na całej stronie, co nie było zbyt wygodne w poszukiwaniu właściwej. Od soboty wszystkie dostępne opcje pogrupowane zostaną w dodatkowe zakładki.

Pojawi się też opcja założenia konta dziecku w wieku od 13 lat, na które rodzice będą mogli przesyłać środki i podglądać je w swojej bankowości, bez zdalnej możliwości robienia czegokolwiek na nim w jego imieniu.

Zmiany w bankowości mobilnej Santander

Istotniejszej zmiany doczeka się aplikacja mobilna Santander. Nawigacja w aktualnej wersji odbywa się za pomocą rozwijanego menu po lewej stronie aplikacji. To nie było ani wygodne ani funkcjonalne.

W nowej wersji, najczęściej wykorzystywane funkcje zostaną przeniesione do menu w dolnej części aplikacji, z którego w każdej części aplikacji będzie można nawigować.

Ponadto w aplikacji mobilnej pojawi się opcja przelewów na rachunek walutowy w 24 walutach oraz kantor, w którym będzie można wymienić walutę 7 dni w tygodniu przez całą dobę.

Co ważne, powyższe zmiany spowodują przerwę w dostępności bankowości internetowej i mobilnej od piątku od 22:00 do 8:00 rano w sobotę.

Źródło: Santander Bank Polska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu