Email

Awaria poczty Gmail i Dysk Google. Nie działa dodawanie załączników

GU
Grzegorz Ułan
8

Awaria poczty Gmail. Najpopularniejsza poczta na świecie Gmail boryka się właśnie z poważną awarią na całym świecie, również w Polsce. Nie działa przede wszystkim załączanie plików do wysyłanych wiadomości e-mail.

Od wczesnych godzin porannych trwa awaria poczty Gmail. W serwisie Downdetector od godziny 6 przyjęto blisko 200 zgłoszeń o niedziałających usługach Gmail.

Awaria poczty Gmail

Sprawdziłem na swojej poczcie, nie działa przede wszystkim jedna z podstawowych usług, a mianowicie załączanie plików do poczty e-mail. Pasek postępu przy załączaniu plików ani drgnie, a próba wysłania w takiej postaci wiadomości kończy się błędem.

Inni użytkownicy zgłaszają również problem z wysłaniem czystych wiadomości, a te które się udało wysłać nie dochodzą do adresata. Nie działa również dodawanie plików w komunikatorze Hangouts.

To poważny problem dla użytkowników tej poczty, zwłaszcza jeśli wykorzystują Gmaila w pracy. Godziny poranne w dzień roboczy, potęgują ten problem. Osoby, które borykają się z nim, wielokrotnie podejmują próby dodawania załączników, co przy tej skali popularności tego webmaila jeszcze bardziej obciąża serwery.

Miejmy nadzieję, że Google szybko upora się z tą awarią, poczta e-mail to wciąż jedno z podstawowych form komunikacji, której awaria potrafi sparaliżować pracę na kilka godzin.

Aktualnie w Polsce z poczty Gmail korzysta ponad 10 mln użytkowników, którzy generuje ponad 270 mln odsłon miesięcznie. Dla porównania, druga najpopularniejsza usługa pocztowa w Polsce na WP.pl ma prawie 7 mln użytkowników, a trzeci Onet z 4,5 mln.

Aktualizacja 8:50

Niestety, jak pokazują dane serwisu Downdetector problem się nasila, w kilkanaście minut liczba zgłoszeń o awarii Gmaila niemal się podwoiła.

Aktualizacja 9:30 - Awaria Dysk Google

Awaria się pogłębia, oprócz problemów z działaniem poczty Gmail, doszła teraz awaria Dysku Google. Problem dotyczy tu również przesyłania plików na dysk.

Aktualizacja 9:50

Na stronie statusu usług Google możemy sprawdzić aktualne problemy w ich działaniu. Okazuje się, że awaria dotknęła wszystkie usługi związane mniej lub bardziej z przesyłaniem rożnego rodzaju plików, dokumentów czy zdjęć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: