Felietony

Automatyczne przesyłanie zdjęć i filmów na Dropboxa. Zwiększ sobie pojemność dysku do 5GB!

Grzegorz Ułan
Automatyczne przesyłanie zdjęć i filmów na Dropboxa. Zwiększ sobie pojemność dysku do 5GB!
27

Kiedy w grudniu pisałem Wam o nowych funkcjach w Dropbox na Androida, pierwszy komentarz jaki zamieściliście, to pytanie czy jest automatyczne wysyłanie zdjęć na serwer. Otóż dziś przywitał mnie na skrzynce email z informacją o beta testach tej usługi oraz bonusem - dodatkowe 500 MB na swoim dysku z...

Kiedy w grudniu pisałem Wam o nowych funkcjach w Dropbox na Androida, pierwszy komentarz jaki zamieściliście, to pytanie czy jest automatyczne wysyłanie zdjęć na serwer. Otóż dziś przywitał mnie na skrzynce email z informacją o beta testach tej usługi oraz bonusem - dodatkowe 500 MB na swoim dysku z możliwością powiększenia go do 5GB.

Oczywiście to nie wszystkie nowości. Ale po kolei. Po pierwszym uruchomieniu program informuje nas o takiej możliwości z prośbą o wybranie opcji, przy której automatyczne wysyłanie mediów ma być aktywne.

Następnie program wyszukuje na naszej karcie dostępne zdjęcia i filmy i przesyła na nasz dysk w Dropboxie. I tu najciekawsza opcja. Po wykorzystaniu pierwszych przyznanych 500MB dostajemy kolejne, aż do osiągnięcia 5GB.

W ten oto sposób, mój dysk powiększył się o 1GB. Nie omieszkam popracować nad pozostałym limitem:).

Co mamy dodatkowo? Zniesiony został limit 180MB maksymalnej wielkości przesyłanego pliku oraz wznowienie przesyłania plików w przypadku zerwania połączenia z internetem w trakcie wysyłania. Nie pamiętam z poprzedniej wersji opcji założenia hasła na nasze konto w telefonie (widać ją na zrzucie ekranu). Wspomnę więc tylko, iż w tej wersji jest. Można też zaznaczyć dodatkowo opcję usunięcia wszystkich danych Dropboxa z naszego urządzenia, po 10 krotnym błędnym wprowadzeniu założonego hasła.

No to zapraszam do pobierania - Link do dyskusji na forum oraz link do pobrania Dropbox.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidDropbox