Polska

Wypożycz auto dostawcze w Krakowie i oddaj w Warszawie. CityBee w kolejnych miastach w Polsce

Grzegorz Ułan
Wypożycz auto dostawcze w Krakowie i oddaj w Warszawie. CityBee w kolejnych miastach w Polsce
1

O starcie usługi CityBee, czyli wypożyczalni aut dostawczych na minuty, pisałem już Wam na początku października. Wtedy usługa debiutowała w Warszawie, dziś dostępna już jest w nowych miastach w Polsce - Kraków i Trójmiasto. Na mapie w aplikacji widać też już Wrocław.

CityBee to firma, która świadczy usługi carsharingu na Litwie, gdzie jest liderem w tej branży, w Polsce na początek postawili na auta dostawcze, z uwagi na niezagospodarowaną niszę w tym zakresie w naszym kraju.

Bogdan Marszałek, Country Manager CityBee Polska:

Od jakiegoś czasu obserwujemy rozwój carsharingu w Polsce i wykorzystując pozytywne doświadczenia z rynku litewskiego jako pierwsi, na taką skalę, zdecydowaliśmy się uruchomić usługę wynajmu samochodów dostawczych na minuty. CityBee to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują auta do dużego transportu. Zarówno dla osób fizycznych, które np. planują przeprowadzkę lub remont, jak i dla firm, które potrzebują większego samochodu tylko okazjonalnie i nie chcą ponosić kosztów zakupu lub leasingu. CityBee to przede wszystkim intuicyjna, prosta i szybka usługa pozwalająca korzystać z dostawczaków kiedy tylko chcemy i tak długo, jak tego potrzebujemy. Startujemy w Warszawie, ale cały czas powiększamy naszą flotę i jeszcze w październiku naszą usługę chcemy udostępnić w dwóch innych dużych miastach, a do końca roku w kilku kolejnych.

To, co wyróżnia CityBee to unikalny model wypożyczeń aut, według której płacimy tylko za czas wypożyczenia w granicach miasta - dopiero po przekroczeniu 50 km dochodzi opłata za każdy dodatkowy kilometr. Co ważne, na przykład w przypadku przeprowadzki do innego miasta, możliwe jest wynajęcie auta dajmy na to w Krakowie i zwrócenie go w Warszawie, już po rozpakowaniu w nowym mieszkaniu w nowym mieście.

Bogdan Marszałek, Country Manager CityBee Polska:

Zgodnie z zapowiedziami uruchamiamy naszą usługę w kolejnych miastach i to od razu w dwóch jednocześnie. Wprowadzamy też nowy model samochodu i możliwość podróży między Warszawą, Krakowem i Trójmiastem. Cały czas powiększamy flotę i już w najbliższych dniach udostępnimy usługę w kolejnych dużych aglomeracjach.

Wyjeżdżając już poza granice miasta musimy się liczyć z dodatkowym kosztem, po osiągnięciu limitu 50 km naliczana będzie opłata 0,65 zł/km. Jeśli wynajmujemy auto na kilka dni, darmowe pierwsze 50 km odnawia się codziennie.

W kazdym z nowych miast udostępnionych zostało po dziesięć volkswagenów Crafterów, w Warszawie były to Fiaty Ducato. Aby je wypożyczyć trzeba skorzystać z aplikacji mobilnej dostępnej na Androida i iOS, w której po zarejestrowaniu dodajemy prawo jazdy (kategorii B) i kartę płatniczą. To w zasadzie wystarczy, by móc wypożyczyć auto, nie ma tu żadnych kaucji czy dodatkowych opłat.

Więcej szczegółów na temat usługi CityBee znajdziecie na ich stronie, pod tym adresem.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu