Świat

Apple w końcu zaktualizuje Maki - wygląda na to, że jeszcze w przyszłym tygodniu

Michał Majchrzycki
Apple w końcu zaktualizuje Maki - wygląda na to, że jeszcze w przyszłym tygodniu
16

Wiele osób długo na to czekało. Apple najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia zaktualizuje swoje komputery. Które? Wiele wskazuje na to, że odświeżenia doczeka się cała linia Maków - począwszy od stacjonarnych iMaków, a skończywszy na laptopach (MacBooki). Inżynierowie z Cupertino szykują...

Wiele osób długo na to czekało. Apple najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia zaktualizuje swoje komputery. Które? Wiele wskazuje na to, że odświeżenia doczeka się cała linia Maków - począwszy od stacjonarnych iMaków, a skończywszy na laptopach (MacBooki). Inżynierowie z Cupertino szykują dla swoich klientów kilka ciekawych niespodzianek.

Oczywiście, jak to w przypadku Apple’a, wiadomości są niepotwierdzone. Jednak zdaniem serwisu 9to5Mac istnieją mocne przesłanki by wierzyć, że podczas konferencji w San Francisco poznamy nie tylko informacje na temat iOS 6, ale również sprzętu.

Jak dotąd można przypuszczać, że w Moscone Centre Tim Cook, albo któryś z jego współpracowników, przedstawi wiadomości na temat aktualizacji systemu dla urządzeń przenośnych, a także o systemie Mountain Lion dla Maków. Zapewne Apple poinformuje nas również na temat rozwoju iCloud. Jak można przypuszczać, firma będzie dążyła do integracji systemu biurkowego (Mountain Lion) z iOS właśnie za pośrednictwem tej usługi.

Według pogłosek nie doczekamy się jednak informacji na temat nowego iPhone’a. CEO firmy zaprezentuje natomiast odświeżoną linię Maków. Przede wszystkim powinniśmy spodziewać się nowych MacBooków Pro z 15-calowymi ekranami. Laptopy będą cieńsze, a także wyposażone w ekrany Retina Display.

To nie koniec nowości. Apple ma pokazać również MacBooki Air z ekranami o rozmiarach 11 i 13 cali. Rzecz jasna, także z Retina Display. Zastanawia mnie natomiast, czy nastąpią jakieś większe zmiany jeżeli chodzi o rozmiary ekranów w MacBookach Pro?

Trzecia zmiana to odświeżenie linii iMaków. Najnowsze modele stacjonarnych komputerów Apple’a pochodzą z maja ubiegłego roku. Co tym razem zaprezentuje Apple? Być może odświeżeniu ulegnie design komputerów, który pochodzi jeszcze z 2009 roku. Możemy spodziewać się również zmian w nieco mniej popularnych Makach mini i Makach Pro.

Interesująca wydaje się też być opinia 9to5Mac, jakoby Apple miał dążyć do zrównania cyklu aktualizacji komputerów i urządzeń przenośnych. To znaczy, podobnie jak iPady czy iPhone’y, również Maki miałyby być aktualizowane raz do roku. Pomysł ciekawy, zastanawia mnie jednak, czy będzie się to również wiązało z wypuszczaniem nowej wersji OS X raz do roku?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu