Felietony

Apple uruchamia usługę iTunes Match w Polsce. Muzyka w chmurze to przyszłość!

Marcin Kamiński
Apple uruchamia usługę iTunes Match w Polsce. Muzyka w chmurze to przyszłość!
34

Po Grecji, Austrii, Portugalii i Włoszech teraz także i Polska wraz z Węgrami doczekała się uruchomienia przez Apple usługi iTunes Match. Pozwala ona na przechowywanie w wirtualnej chmurze całej biblioteki nagrań audio, dzięki czemu dostęp do ulubionych utworów będziemy mieli zawsze i wszędzie tam,...

Po Grecji, Austrii, Portugalii i Włoszech teraz także i Polska wraz z Węgrami doczekała się uruchomienia przez Apple usługi iTunes Match. Pozwala ona na przechowywanie w wirtualnej chmurze całej biblioteki nagrań audio, dzięki czemu dostęp do ulubionych utworów będziemy mieli zawsze i wszędzie tam, gdzie tylko posiadamy zasięg internetu. Przyjemność taka niestety kosztuje – cena rocznej subskrypcji to 24,99 Euro, czyli około 100 złotych.

Posiadaczy komputerów Mac lub urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym iOS nie trzeba przekonywać, że iCloud daje wiele wygody. Teraz możliwe jest tworzenie własnej, prywatnej biblioteki muzycznej w oparciu o tą technologię. To rozwiązanie gwarantuje, że zarówno w telefonie, tablecie, komputerze jak i telewizorze (dzięki Apple TV) będziemy dysponowali dokładnie takimi samymi piosenkami i albumami ulubionych zespołów muzycznych – po zakupie utworu w iTunes synchronizacja pomiędzy urządzeniami odbywa się całkowicie w sposób zautomatyzowany. Co ważne, synchronizacja tyczy się nie tylko plików kupionych przez sklep Apple, lecz także tych na przykład powstałych w wyniku zgrania muzyki z płyt audio CD.

iTunes Match uruchomione właśnie w Polsce posiada jeszcze jedną ciekawą opcję, która może ucieszyć szczególnie osoby dbające o jakość swoich plików MP3. Podczas przekazywania do chmury naszej muzycznej biblioteki, jeżeli istnieje taka możliwość, utwory automatycznie zastępowane są plikami o lepszej jakości – 256-Kbps AAC bez zabezpieczenia DRM. Dzieje się tak w przypadku, jeśli ładowane przez nas do chmury pliki MP3 mają oryginalnie gorsze parametry.

Oto jak działa iClound i synchronizacja pomiędzy urządzeniami, w tym utworów muzycznych zakupionych przez iTunes:

Co uważacie o przechowywaniu swojej biblioteki muzycznej w internetowej chmurze? Moim zdaniem rozwiązanie to jest bardzo wygodne, a dyskutować tutaj można jedynie o wysokości rocznego abonamentu. Czekamy na Wasze opinie i komentarze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

itunes match