Po Godzinach

Apple pochwaliło się datą premiery Fundacji i pełnym trailerem

KP
Kamil Pieczonka
6

Jesień zapowiada się znakomicie dla fanów klasycznego sciencie-fiction. Poznaliśmy właśnie datę premiery serialu Fundacja od Apple, który jak wynika z trailera został zrealizowany z wielkim rozmachem, a miesiąc później do kin trafi Diuna.

Fundacja na Apple TV+ od 24 września

Do tej pory Apple było bardzo oszczędne jeśli chodzi informacje o postępach prac nad serialem Fundacja na bazie kultowych już powieści Isaaca Asimova. Pierwszy raz o tym tytule usłyszeliśmy rok temu podczas WWDC i później pojawiały się tylko pojedyncze zdjęcia. Aż do teraz, kiedy to Apple potwierdziło datę premiery i pokazało pełny, ponad dwuminutowy trailer. Pierwsze trzy odcinki serialu trafią do serwisu Apple TV+ już 24 września 2021 roku, a kolejne będą publikowane w tygodniowych odstępach w każdy piątek. W sumie pierwszy sezon będzie składał się z 10 odcinków. Za realizację produkcji odpowiada David Goyer, który pracował wcześniej przy takich tytułach jak Wonder Woman, Człowiek ze stali, Terminator: Mroczne przeznaczenie oraz serialach Flash Forward oraz DaVinci Demons.

Fundacja opowiada historię upadku galaktycznego imperium rządzonego przez Kleony, trzech władców, którzy są klonami tej samej osoby w różnym wieku i w ten sposób zapewniają sobie ciągłość "dynastii". Porządek w tym idealnym świecie zaburza genialny matematyk, dr. Hari Seldon, który ogłasza, że imperium chyli się ku upadkowi i w najbliższych latach pogrąży się w chaosie, który spowoduje utratę osiągnięć ludzkości. Tragedii nie da się zapobiec, ale dr. Seldon proponuje aby utworzyć Fundację, skarbnicę wiedzy, którą należy ukryć w najdalszym zakątku galaktyki. Rządzącym się to oczywiście nie podoba, ale dr. Seldon zamierza dopiąć swego i uratować dziedzictwo ludzkości przed zapomnieniem.

Główną rolę Hariego Seldona zagra Jared Harris znany chociażby z serialu Czarnobyl. Odtwórcą roli imperatora jest natomiast Lee Pace, którego możecie kojarzyć ze świetnego serialu Halt and Catch Fire. Towarzyszy im szereg mniej lub bardziej znanych twarzy, a patrząc na trailer, całość zapowiada się na jeden z najbardziej epickich seriali ostatnich lat. Z potencjałem na kontynuację, bo seria "Fundacja" liczy kilka powieści.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: