Apple

Apple patentuje etui wyświetlające powiadomienia – ja już na nie czekam

Konrad Kozłowski
Apple patentuje etui wyświetlające powiadomienia – ja już na nie czekam
22

Etui w całości zakrywające ekran chroniąc go przed uszkodzeniami ma swoje wady i zalety. Bezpieczeństwo wyświetlacza jest wtedy niepodważalne, lecz w takiej sytuacji niemożliwe jest szybkie zerknięcie na ekran, by przekonać się jakie powiadomienie właśnie otrzymaliśmy. "Aktywne" oraz "bierne" etui w...

Etui w całości zakrywające ekran chroniąc go przed uszkodzeniami ma swoje wady i zalety. Bezpieczeństwo wyświetlacza jest wtedy niepodważalne, lecz w takiej sytuacji niemożliwe jest szybkie zerknięcie na ekran, by przekonać się jakie powiadomienie właśnie otrzymaliśmy. "Aktywne" oraz "bierne" etui wyświetlające notyfikacje to najnowszy patent Apple.

Przygotowane przez Apple Smart Covery dla iPadów są bez wątpienia jednymi z najlepszych i najciekawszych sposobów na zabezpieczenie tabletu przed uszkodzeniami z zewnątrz. Wspomniana wada tyczy się również i produktów Apple, ale za pewien czas może to ulec zmianie. Firma opatentowała bowiem dwa projekty; jeden z nich zakłada wyposażenie etui w diody LED lub elektroluminescencyjne ekrany, zaś drugi miałby pozwalać po prostu na selektywne przekazywanie obrazu wyświetlanego na ekranie tabletu.

Oczywiście, ogólnie rzecz biorąc, nie jest to rozwiązanie zupełnie nowe. Oglądając patent Apple trudno oprzeć się wrażeniu, że jest on efektem obserwacji przez Apple produktu HTC, które jest już dostępne na rynku. Etui dedykowane modelowi HTC One wyświetla na panelu powiadomienia, informacje o pogodzie i pozwala nawet na odbieranie połączeń głosowych. Apple nie byłoby pionierem, ale nie można nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że takie rozwiązanie okaże się naprawdę przydatne. Ci, którzy korzystają z etui na co dzień doskonale wiedzą o czym mówię.

"Aktywne etui" wymagałoby nawet niewielkiego zasilania do działania, dlatego Apple wzięło także pod uwagę skorzystanie z obecnego już w Smart Cover magnetycznego rozwiązania pozwalającego na podłączenie etui do tabletu. To własnie ono miałoby posłużyć, jako droga na zasilenie diod i przypominać miałoby to wszystko wtyczkę MagSafe znaną z MacBooków.

Skoro już pojawiły się informacje na temat domniemanych planów przygotowania przez Apple takich akcesoriów, to naturalnie mam ogromne nadzieje, że takowe powstaną. Być może "zainspirowałoby" to konkurencyjne firmy do podobnego działania, gdyż taka koncepcja na pewno przypadłaby do gustu wszystkim użytkownikom. Dotychczasowe patenty dotyczące etui dla iPada (ten z klawiaturą multitouch oraz trybem "peek", czyli podglądu) nie trafiły, jako gotowe produkty na rynek. Oby podobna przyszłość nie spotkała aktywnego etui.

Zdjęcie główne, grafiki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPad