Apple

Apple Music i aktualizacja iOS 8.4 dostępne w Polsce

Tomasz Popielarczyk
Apple Music i aktualizacja iOS 8.4 dostępne w Polsce
31

Zgodnie z planem Apple udostępnił dziś usługę Music, która ma być alternatywą dla innych serwisów ze streamingiem muzyki. Możemy z niej już korzystać w Polsce. Jednocześnie posiadacze iPhone'ów i iPadów otrzymali aktualizację systemu iOS do wersji 8.4, która wprowadza m.in. nowości związane z Apple...

Zgodnie z planem Apple udostępnił dziś usługę Music, która ma być alternatywą dla innych serwisów ze streamingiem muzyki. Możemy z niej już korzystać w Polsce. Jednocześnie posiadacze iPhone'ów i iPadów otrzymali aktualizację systemu iOS do wersji 8.4, która wprowadza m.in. nowości związane z Apple Music, ale nie tylko.

Jak zapowiedziano na konferencji WWDC, Apple Music przez pierwsze trzy miesiące będzie całkowicie bezpłatne dla wszystkich użytkowników. Po tym czasie będzie trzeba za dostęp do usługi zapłacić. Jak informowaliśmy już wcześniej, ceny będą bardzo przystępne. Pojedynczy użytkownik zapłaci 5 euro, zaś rodzina składająca się maksymalnie z 6 osób - 8 euro. W pierwszym przypadku stawka jest porównywalna ze Spotify. W drugim - znacznie atrakcyjniejsza.

Przy okazji Apple udostępnił również aktualizację iOS o numerze 8.4, w której całkowicie przebudowano odtwarzacz. Jej instalacja jest warunkiem korzystania z Apple Music. przy okazji pojawiło się wiele poprawek i drobnych zmian (przeniesiono m.in. audiobooki z odtwarzacza muzyki do aplikacji czytnika ebooków). Na prawdziwe nowości i innowacje musimy poczekać do jesieni, kiedy to planowany jest debiut iOS 9, a wraz z nim wszystkich ciekawych funkcji prezentowanych podczas WWDC 2015.

Aby zacząć korzystać z Apple Music, nie trzeba dokonywać żadnych specjalnych czynności poza podpięciem karty płatniczej (jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście). Wystarczy, że uruchomicie odtwarzacz i zaczniecie słuchanie. Usługa jest obecnie dostępna na iOS. Niebawem powinna również trafić na desktopy za sprawą iTunes 12.2. Wersja na Androida nadejdzie jesienią. Dajcie znać, czy to jest właśnie to, czego szukaliście w tego typu usługach. Więcej informacji (i marketingowej papki) znajdziecie na oficjalnej, polskiej stronie Apple Music.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu