10

Zakup ubezpieczenia samochodu w aplikacji Benefia 24

aplikacja benefia24
Coroczny zakup ubezpieczenia dla samochodu potrafi przyprawić o zawrót głowy. Szczególnie gdy zasiądziemy przed niekończącymi się listami ofert i zaczniemy je porównywać, przy okazji starannie przyglądając się temu, co dodane zostało drobnym druczkiem na samym końcu. Można osiwieć. Później dochodzi jeszcze kwestia walki z wszelkiej maści formalnościami i sprawa jeszcze bardziej zaczyna się komplikować. A co powiecie na banalnie proste i idealne w swojej prostocie wykupienie polisy ubezpieczeniowej dla waszego samochodu, którą będziecie mieć zawsze przy sobie — bo będzie też czekać w waszym smartfonie? Taką usługę na polskim rynku oferuje aplikacja Benefia 24.

Ubezpieczenia samochodów nie są niczym nowym. Właściciele pojazdów zawierają je od co najmniej kilkudziesięciu lat. Ich stawki wahają się w zależności od wielkości samochodu, jego stanu, wieku właściciela i historii wypadków, które ten ma na swoim koncie. Niegdyś konieczna była wizyta u ubezpieczyciela, by dopełnić wszystkie dokumenty, a nierzadko też wynegocjować satysfakcjonującą nas stawkę ubezpieczenia. Rozwój technologii przyniósł w tej kwestii sporo usprawnień. Najpierw wystarczyła rozmowa telefoniczna i wyczekiwanie listonosza tudzież kuriera, który dostarczy stosowne dokumenty. W ostatnich latach rozmowy telefoniczne schodzą na dalszy plan — zastępują je formularze wypełniane w internecie. Ale jeżeli myślicie że to szczyt wygody na jaki możemy liczyć w tej kwestii, to mam dla was doskonałą wiadomość: żmudne wypełnianie pustych pól też przechodzi do przeszłości! Pojawiają się rozwiązania, które oferują pełną automatykę w zamian za zeskanowanie kodu widniejącego w dokumencie naszego pojazdu. Wszystko to z poziomu smartfona bądź tabletu — urządzeń, z którymi większość z nas już się nie rozstaje. Wygodniej się nie da!

Benefia 24: ubezpieczenie samochodu kupowane bezpośrednio w telefonie!

Co takiego wyróżnia usługę Benefia 24? Przede wszystkim: prostota. Sposób działania całego projektu jest dziecinnie prosty, ceny zaś potrafią zaskoczyć. Ale tym co pozwala się aplikacji wyróżnić na tle konkurencji, jest właśnie szybkość — zakup ubezpieczenia samochodu jeszcze nigdy nie był tak szybki!

Jak działa zakup ubezpieczenia samochodu w aplikacji Benefia 24?

To że cały proces zakupowy jest zaskakująco prosty już wiecie. Teraz przejdźmy jednak do konkretów: po uruchomieniu aplikacji i zapoznaniu się z regulaminem, możemy przejść do skanowania naszego dokumentu. Tak, aplikacja pozwala pominąć żmudne dodawanie danych ręcznie. Skan kodu AZTEC, znajdującego się w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, załatwi sprawę.

Gdy wprowadzimy dane (to znaczy: zeskanujemy kod z dowodu rejestracyjnego), po kilku sekundach poszukiwań otrzymamy wycenę ubezpieczenia dla naszego samochodu. Dodam też, że, oczywiście, uwzględnia ona obowiązujące właściciela zniżki. Oferta którą otrzymamy zakłada opcję: OC lub OC + AC wzbogacone kolejno o: NNW, Assistance lub NNW i Assitance. Teraz pozostaje nam tylko wybrać tę która nas interesuje, wskazując czerwony prostokąt z ceną. Następnym krokiem jest zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), a dalej to już w mgnieniu oka przenosimy się do dopełnienia kilku drobnych formalności oraz opcji płatności. Finalizacji zakupu także dokonamy w raptem kilka minut — a wszystko to dzięki integracji ze znanym, lubianym i — co najważniejsze — bezpiecznym systemem płatności PayU. Po zakupie polisy otrzymamy ją w wersji elektronicznej na naszą pocztę e-mail, ale od teraz będzie też ona zawsze pod ręką w aplikacji Ubezpieczenie OC AC Benefia 24!

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie samochodu w aplikacji Benefia 24?

Przede wszystkim ze względu dla własnej wygody. W aplikacji Benefia 24 zakup ubezpieczenia nie zajmie więcej, niż — dosłownie — kilka minut. Samo przygotowanie dla nas oferty to kwestia sekund, a możliwość pominięcia żmudnego procesu wprowadzania danych ekspresowym skanem to strzał w dziesiątkę. Jeżeli chodzi o samą ofertę — tutaj, rzecz jasna, ceny różnią się w zależności od modelu samochodu, rocznika, a także stawek. Porównując proponowane kwoty z konkurencją — Benefia 24 wypadała korzystnie, choć nie była najtańszą. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, iż aplikacja oferuje coś, czego próżno szukać u konkurencji: ogromną wygodę. Całość działa bezproblemowo i błyskawicznie już z poziomu aplikacji. Nie trzeba przełączać się między kolejnymi programami, kartami przeglądarki, no a żmudne wypełnianie formularzy przy aplikacji odchodzi w zapomnienie.

Automatyczne wypełnianie formularza dzięki skanowaniu kodu AZTEC zapewnia też brak jakichkolwiek pomyłek, a co za tym idzie — ewentualnych późniejszych problemów. Wisienką na torcie jest opcja posiadania polisy zawsze przy sobie, w mobilnej aplikacji. Oczywiście to nie jest jedyna droga — bowiem tuż po zakupie ubezpieczenia na nasz adres e-mail otrzymujemy dokument gotowy do wydruku. Którą z opcji wybierzemy — to już zależy tylko od nas, jedno jest pewne: obie znajdą swoich miłośników. I fajnie, że nareszcie będzie można obyć się bez poszukiwania w okolicy drukarek czy niewygodnego zapisywania dokumentów w pamięci smartfona. W aplikacji twórcy zawarli wiele cennych informacji dla wszystkich zainteresowanych zakupem polisy ubezpieczeniowej z poziomu smartfona — znalazło się nawet miejsce dla sekcji z najczęściej zadawanymi pytaniami. Ale jeżeli nurtują was jeszcze jakieś pytania związane z produktem, to warto zajrzeć do zakładki z danymi kontaktowymi — znajdziemy tam numery telefonów do pracowników którzy rozwieją wszelkie nasze wątpliwości (biuro obsługi klienta pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17), a także do ekipy odpowiedzialnej za zgłaszanie szkód (ci, rzecz jasna, pozostają do naszej dyspozycji przez całą dobę, siedem dni w tygodniu).

Ubezpieczenie samochodu w aplikacji Benefia 24

Szybkość, bezproblemowość i wygodę — tych trzech elementów w aplikacji Benefia 24 nie brakuje. Firma oferuje pewne, bezpieczne i legalne ubezpieczenia, a przy tym wyjątkowy komfort ich zakupu. Z telefonu: bez rozmów z konsultantami i bez kombinowania. Aplikacja Ubezpieczenie OC AC Benefia 24 dostępna jest w App Store (iOS)Google Play (Android) oraz Windows Store w wersji dostosowanej do ekranów smartfonów oraz tabletów, za darmo.

To aplikacja, która wprowadza ubezpieczenia samochodu w XXI wiek. Koniec żmudnego wypełniania formalności, koniec drukowanych potwierdzeń, które są zwyczajnie problematyczne. W dobie kiedy coraz więcej elementów przechowujemy w naszych smartfonach, naturalnym wydaje się przeniesienie tam również elementów takich jak polisy ubezpieczeniowe. Tym bardziej, że już niebawem znajdą się tam również wszystkie nasze osobiste dokumenty. Ubezpieczenie samochodu Benefia 24 wyraźnie patrzy w przyszłość i występuje przed szereg, oferując innowacyjny sposób sprzedaży usług. Jesteśmy przekonani że wszyscy miłośnicy współczesnych technologii docenią rozwiązanie, które proponuje firma. Bo przecież zyskujemy na nim przede wszystkim my: klienci. To my możemy zaoszczędzić czas. Rzecz której, jakkolwiek bardzo byśmy się nie starali, nie kupimy za żadne pieniądze świata. Pamiętajcie: wystarczy uruchomić aplikację, zaakceptować regulamin obowiązujący w usłudze, zeskanować kod AZTEC, wybrać interesującą nas opcję i zapłacić. Tylko tyle i kwestię ubezpieczenia na najbliższy rok mamy z głowy!

Artykuł powstał we współpracy z firmą Benefia