Wideo

Monitor, który zmieścisz nawet w plecaku? AOC twierdzi, że to żaden problem

Jakub Szczęsny
Monitor, który zmieścisz nawet w plecaku? AOC twierdzi, że to żaden problem
12

Monitor bezsprzecznie kojarzy nam się nie tylko z urządzeniem wyświetlającym, ale również z dwoma, niekoniecznie poręcznymi kablami - jednym do zasilania i drugim do przesyłania obrazu. Wygląda jednak na to, że zaczynamy korzystać z dobrodziejstw USB typu C, a AOC proponuje nam w tym celu monitor, którego głównym atutem jest... mobilność.

Tak właśnie. Dzięki coraz większej popularności standardu USB C, również producenci takich akcesoriów jak monitory zaczynają widzieć w tym szansę dla siebie. Podstawową zaletą monitora AOC I1601FWUX jest fakt, iż jest on niezwykle poręczny i co ważne - wykorzystuje tylko jeden kabel. Za pomocą USB typu C, do monitora przesyła się nie tylko obraz, ale również potrzebną energię. Sam wyświetlacz jest niezwykle lekki i cienki - w najobszerniejszym miejscu liczy sobie jedynie 8,5 mm grubości przy wadze 800 gram. Użytkownik ma możliwość skorzystania z 15,6 - calowej przestrzeni roboczej w rozdzielczości Full HD. Kontrast? Wcale nie najgorszy, bo 700 : 1.

Ten monitor AOC nie bez powodu nazywa się "wyświetlaczem przenośnym"

Takie właśnie jest jego zastosowanie. Dzięki niewielkim wymiarom i niskiej wadze, możemy go bez problemu wziąć ze sobą do podręcznej torby i zabrać ze sobą w podróż. Załóżmy, że udajemy się w delegację i będziemy nocować w hotelu. Typowego monitora ze sobą nie zabierzemy, a urządzenie od AOC... już jak najbardziej. Producent dołącza do niego nawet dedykowane etui, które ma za zadanie chronić matrycę.

Urządzenie nie jest jeszcze dostępne w Polsce. Producent za granicą życzy sobie za ten sprzęt 199 dolarów, czyli całkiem sporo jak na parametry sprzętu. Pamiętajmy jednak, że nie mamy do czynienia z typowym monitorem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu