Mobile

Androidowe aplikacje na iPadzie? To możliwe przy użyciu Alien Dalvik 2.0

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Androidowe aplikacje na iPadzie? To możliwe przy użyciu Alien Dalvik 2.0
4

Dzisiaj mam coś dla geeków software'owych. Rozwiązanie, które choć nie jest może szczytem użyteczności, to pomimo wszystko działa. Dzięki owemu rozwiązaniu możemy bowiem wykorzystać iPada do czegoś, do czego nigdy nie był przeznaczony - uruchamiania androidowych aplikacji. Jak to działa i jak to moż...

Dzisiaj mam coś dla geeków software'owych. Rozwiązanie, które choć nie jest może szczytem użyteczności, to pomimo wszystko działa. Dzięki owemu rozwiązaniu możemy bowiem wykorzystać iPada do czegoś, do czego nigdy nie był przeznaczony - uruchamiania androidowych aplikacji. Jak to działa i jak to możliwe? Wewnątrz wpisu znajdziecie wideo prezentujące możliwości wspomnianego rozwiązania.

Blog Engadget opublikował wideo, w którym Olivier Bartholot - wiceprezes firmy Myriad prezentuje Alien Dalvik 2.0 w akcji na iPadzie.

Jest to rozwiązanie bardzo przypominające technologię VNC choć jak widzimy na powyższym wideo, z dużo lepszą responsywnością. Narzędzie wykorzystuje transmisję wideo z kompresją h264, a przetwarzanie danych realizowane jest na serwerach usługodawcy.

Ma to swoje wady i zalety. Wadą jest brak możliwość korzystania z androidowych aplikacji bez połączenia z internetem. Zaletą jest natomiast brak ograniczeń sprzętowych. iPad (lub każde inne urządzenie) pełni tylko rolę terminala wysyłającego polecenia do serwera, a następnie odbierającego strumień wideo z efektami działań.

Pomimo to, nie jestem przekonany do rozwiązań tego typu. Wątpię, aby trafiło ono do masowego odbiorcy, szczególnie że nie widzę powodu, dla którego typowi użytkownicy iPada chcieliby korzystać z androidowych aplikacji na swoim tablecie. Podejrzewam, że Alien Dalvik pozostanie narzędziem specjalistycznym dedykowanym przede wszystkim deweloperom.

Tym czasem Alien Dalvik jest nadal rozwijany i pozostaje nam oczekiwać na kolejne informacje o wsparciu nowych platform.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleAndroidTabletiPadiOS