Amazon

Amazon wyciągnął asy z rękawa - e-czytniki już od 79$! [AKTUALIZACJA]

Jakub Tepper
Amazon wyciągnął asy z rękawa - e-czytniki już od 79$! [AKTUALIZACJA]
19

Jeszcze trwa nowojorska konferencja Amazonu, ale już teraz przedstawione zostały najważniejsze fakty dotyczące nowych urządzeń od największej księgarni świata. Pokazano 3 nowe e-czytniki oraz tablet. Najpierw skupiamy się na tych pierwszych - ceny oscylują od 79 do 149$, a różnice wynikają przede...

Jeszcze trwa nowojorska konferencja Amazonu, ale już teraz przedstawione zostały najważniejsze fakty dotyczące nowych urządzeń od największej księgarni świata.

Pokazano 3 nowe e-czytniki oraz tablet. Najpierw skupiamy się na tych pierwszych - ceny oscylują od 79 do 149$, a różnice wynikają przede wszystkim z funkcjonalności. Wszędzie jednak zdecydowano się na jeden krok - usunięto standardową, fizyczną klawiaturę.

Podstawowa wersja kosztująca 79$ to po prostu nowy Kindle. Bez 3G, bez ekranu dotykowego - czytnik przedstawiający podobną do dotychczasowego funkcjonalność jest o 18% mniejszy od Kindle 3.

Znacznie większą nowością jest Kindle Touch, czyli e-czytnik z dotykowym ekranem. Ten dostępny jest w dwóch wersjach kosztujących 99$ i 149$. Dopłata wiąże się wyłącznie z dostępnym w 100 krajach na świecie darmowym połączeniem z internetem 3G. Sam wygląd jest podobny do wersji najtańszej, ale tutaj przerzucać strony możemy klikając po prostu w odpowiednie miejsce na ekranie. Nowym elementem jest X-Ray, czyli niejako encyklopedia dodana do książek. Gdy trafimy na np. jakiś fakt historyczny, możemy go klepnąć dzięki czemu pokaże nam się opis danego zdarzenia. Jako przykład pokazano definicję z Wikipedii - nie wiadomo, czy tylko na tym wyjaśnienia będą bazować.

Wersja zwykła dostępna ma być od dziś, dotykowa od dziś w zamówieniu przedpremierowym, wysyłka po 21 listopada.

Ale główne danie dzisiejszej konferencji to oczywiście Kindle Fire - pierwszy tablet Amazonu. Już za chwilę Grzegorz przedstawi Wam wszystkie istotne na jego temat fakty. Zostańcie z nami.

AKTUALIZACJA: Oto pierwsza reklama prezentująca najtańszą wersję w akcji:

[foto]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

KindleAmazonkindle touch