Felietony

Amazon debiutuje na rynku gier mobilnych z nową wizją gry typu Tower Defense

Grzegorz Ułan
Amazon debiutuje na rynku gier mobilnych z nową wizją gry typu Tower Defense
2

Tym z Was, którym przypadły do gusty gry typu Tower Defense z pewnością przypadnie do gustu propozycja Amazon Game Studios, które to ogłosiło swoją pierwszą pozycję na platformy mobilne o nazwie Air Patriots. Jakiś czas temu, kiedy to korzystałem tylko z telefonu z Androidem, gry tego typu były...


Tym z Was, którym przypadły do gusty gry typu Tower Defense z pewnością przypadnie do gustu propozycja Amazon Game Studios, które to ogłosiło swoją pierwszą pozycję na platformy mobilne o nazwie Air Patriots.

Jakiś czas temu, kiedy to korzystałem tylko z telefonu z Androidem, gry tego typu były moją ulubioną pozycją, jednak poszczególne gry w tym temacie szybko się nudziły ze względu na swój statyczny charakter. Ustawialiśmy swoje pozycje obronne, które wymagały wprawdzie zmysłu taktycznego, jednak nie pozostawiały nam jakiegoś większego zaangażowania w przebieg gry.

W Air Patriots praktycznie przez cały czas musimy zarządzań naszą flotą samolotów, która ma za zadanie zniszczyć pojawiające się z różnych stron niezliczone ilości czołgów. Jeśli przepuścimy 20 z nich, misja kończy się fiaskiem. To oczywiście wiąże się z ciągłą kontrolą lotów naszych samolotów, zmianą kierunków i celów ataków.

Pierwsza mapa i poziomy to oczywiście rozgrzewka przed totalnym najazdem czołgów w kolejnych. Na początek mamy do dyspozycji jeden samolot, po zdobyciu określonej liczby punktów (im wyższy poziom tym więcej punktów) możemy uaktywnić kolejne. Każda mapa do przejścia składa się z 4 poziomów trudności. W darmowej wersji gry, zarówno na Kindle, Androida i iOS, mamy do dyspozycji 3 takie mapy, łącznie 12 poziomów do przejścia. Za wszystkie kolejne mapy trzeba zapłacić około 3$.

Podczas gry zbieramy zielone przekładnie(?), za które później w sklepie zakupujemy dodatkowy sprzęt, samoloty czy mapy.

Muszę przyznać, że gra mocno wciąga, zwłaszcza z uwagi na nieustanne zaangażowanie, którego wymaga. Myślę, że miłośnicy tego typu gier spędzą nad nią wiele czasu, a po przejściu tych 3 darmowych map, wielu z nich z pewnością sięgnie po następna. Wydaje mi się więc, że ten debiut na rynku gier mobilnych Amazona można uznać za co najmniej udany.

Grę można pobrać za darmo w sklepach:

- Amazon Appstore
- Google Play
- Apple Store

Źródło.

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileAndroidAmazonGry