Amazon

Z Amazonu wprost do Paczkomatu InPost. Nowa opcja wysyłki u giganta e-commerce

Kamil Świtalski
Z Amazonu wprost do Paczkomatu InPost. Nowa opcja wysyłki u giganta e-commerce
78

Jeżeli regularnie robicie zakupy na niemieckim Amazonie, a przy okazji jesteście też miłośnikami Paczkomatów InPost to najpewniej ucieszy Was nowa opcja wysyłki która pojawiła się u giganta e-commerce.

Paczkomaty rosną w siłę. Z każdym miesiącem pojawia się ich coraz więcej — i w ogóle mnie to nie dziwi. To zdecydowanie najwygodniejsza opcja wysyłki, nie musimy wypatrywać kuriera, nie musimy stać w kolejce na poczcie. Idziemy i — kiedy wszystko działa jak należy — w dogodnej dla nas porze odbieramy przesyłkę, otwierając skrytkę z poziomu aplikacji: bez kolejki. Jako że z zakupami Amazonu zawsze mam przeboje (ostatnio chcąc uniknąć problemów z kurierem przekierowałem paczkę do punktu odbioru, mój pech jednak nie zna granic i przez ponad 24 godziny system nie działał i nie mogłem jej odebrać) - bardzo cieszą mnie wieści o nowej metodzie odbioru: Paczkomatach InPost.

Zakupy z Amazonu do Paczkomatów InPost. Mapa punktów odbioru już dostępna, ale (u mnie) jeszcze nie działają

Jak informuje Puls Biznesu, zakupy z niemieckiego Amazona można już zamawiać do Paczkomatów. Sprawdziłem to - i faktycznie, opcja wyszukiwania punktów odbioru jest już dostępna w Amazon.de. Wygląda jednak na to, że nie wszystko działa jeszcze jak należy — bo niezależnie od adresu, nie udało mi się jeszcze żadnego wybrać jako opcji dla zamówienia. Jak to wygląda w praktyce można podejrzeć poniżej:

InPost i Amazon nie ogłosiły współpracy oficjalnie, ale wygląda na to, że firmy zaczynają się coraz lepiej dogadywać. Od jakiegoś czasu to nie tylko kurierzy DHL i Poczty Polskiej, ale także kurierzy InPost dostarczają paczki. A teraz pojawia się dodatkowa opcja — która, już teraz wiem, będzie moim ulubionym wyborem. Na ten moment jednak nie mogę wybrać żadnego z Paczkomatów, a szkoda — bo za kilka dni Amazon ma wysłać mi złożone kilka miesięcy temu zamówienie przedpremierowe, więc akurat mógłbym przetestować tę opcję w praktyce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu