Filmy

Ależ zamieszanie w DC i Warner Bros. - kiedy nowy Batman i Joker na ekranie?

Konrad Kozłowski
Ależ zamieszanie w DC i Warner Bros. - kiedy nowy Batman i Joker na ekranie?
13

Nie wiem, czy fani DC liczyli na takie wieści, ale wizja planów na kinowe filmy o superbohaterach zaczyna się chyba klarować. Wiemy, co stanie się z filmem "The Batman" oraz jak ogólna wygląda przyszłość filmów(!) z Jokerem. A tych będzie co najmniej dwa...

Pierwotne plany na film "The Batman" były prawdę mówiąc mało skomplikowane. Za historię, scenariusz i reżyserię miał odpowiadać Ben Affleck - odtwórca roli Batmana, który miał tak dobrze czuć się w przywdzianym stroju, że był gotów podpisać się pod takim projektem. Im więcej czasu mijało od momentu ogłoszenia takich informacji, tym mniej prawdopodobne to się stawało.

"The Batman" bez Bena Afflecka

Za kamerą zasiądzie bowiem ostatecznie Matt Reeves, reżyser świetnych "Ewolucji planety małp" oraz "Wojny o planetę małp", lecz Batmana wcale nie zagra Affleck. Wiele wskazuje na to, że doniesienia z ostatnich miesięcy znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości - studio postanowiło postawić na młodszego Bruce'a Wayne'a, a to oznacza zatrudnienie młodszego aktora. Dzięki temu, szanse na kolejne powroty Afflecka do roli Batmana nie zostają przekreślone w kontekście drugiej odsłony Justice League i innych produkcji z tego okresu DC Extended Universe.

Dwa filmy o Jokerze

Fani arcywroga Batmana, czyli Jokera, mogą zacząć zacierać ręce, bo do kin najwyraźniej trafią dwa poświęcone tej postaci filmy. Jako pierwszy z nich prawdopodobnie zadebiutuje niebędący cześcią DCEU film opowiadający o początkach Jokera - będzie to produkcja typu origin. Do ekipy dołączył niedawno Joaquin Phoenix, który zagra główną rolę, a za kamerą ma stanąć Todd Phillips. Scenariusz napisał w partnerstwie ze Scottem Silverem. Bardzo ciekawym faktem jest obecność Martina Scorsese na liście producentów wykonawczych i rzekome plany uruchomienia nowego, bardziej mrocznego uniwersum o nazwie "DC Black" albo "DC Dark". Dla zwolenników Jareda Leto też mam dobre wieści, bo najwyraźniej projekt, w którym grany przez niego Joker znajdzie się w centrum wydarzeń, otrzymał właśnie zielone światło.

Inne plany DC i Warner Bros.

Co poza tym szykują DC i Warner Bros.? Aktualnie trwają prace nad zmianami w filmie "The Flash", za który odpowiadają autorzy scenariusza "Spider-Man: Homecoming" oraz reżyserzy "Wieczoru gier". Według aktualnych informacji, porzucony miał być mroczny klimat na rzecz atmosfery z "Powrotu do przyszłości". W roli głównej powróci Ezra Miller.

Z innych planów warto wymienić "Birds of Prey" z Margot Robbie jako Harley Quinn, która ma też otrzymać własny film, a także "Batgirl", o którym wiemy bardzo mało. Z potwierdzonych informacji wymienię premierę "Aquamana" w grudniu tego roku. Na kwiecień 2019 zaplanowano premierę "Shazam!", a październik sequel dobrze przyjętego "Wonder Woman", czyli "Wonder Woman 1984".

Źródło: consequenceofsound.net

Grafika główna: dccomics.com, zdjęcie Jokera: Warner Bros.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu