AntywebTV

Smartwatch zamiast smartfona dla dziecka? Oto TCL Movetime MT40

PW
Paweł Winiarski
13

Kontakt z dzieckiem to rzecz niezwykle istotna, ale do pewnego wieku smartfon nie jest najlepszym wyborem. Za duży, łatwo go zgubić, a w szkołach są zakazy. Co w takim razie sprawdzi się lepiej? Dziecięcy smartwatch.

Ostatnio kilkoro znajomych rodziców pytało mnie o smartwatche dla dzieci. W przypadku tej kategorii sprzętu chodzi przede wszystkim o kontakt z pociechą i możliwość sprawdzenia gdzie aktualnie przebywa. Czy nie lepiej dać maluchowi smartfona? No nie bardzo, zegarek dużo trudniej zgubić, w wielu szkołach telefony są zabronione więc samodzielny zegarek, który przekaże rodzicowi lokalizację dziecka, pozwoli przeczytać SMSa, odebrać rozmowę czy zadzwonić do opiekuna wydaje się być najlepszym pomysłem. Serio, sam zastanawiam się czy nie kupić takiego zegarka swojemu synowi.

Jeden z takich smartwatchy dostępny jest w ofercie T-Mobile, przygotowałem więc we współpracy z operatorem materiał o Alcatel TCL MoveTime Family Watch MT40, którego przy abonamencie 24,99 zł możecie tam kupić za złotówkę. Jak wygląda i co potrafi? Zaraz wszystko sprawdzimy.

Materiał powstał we współpracy z T-Mobile

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu