6

A co byście powiedzieli na nakładające się na siebie okna aplikacji w Androidzie?

Podobno systemy desktopowe będą w najbliższych latach coraz bardziej zbliżać się do mobilnych. Przykładem może być interfejs Metro w Windows 8, czy przenoszenie funkcji znanych z iOS do OS X Liona. Ale można też pójść w drugą stronę – to znaczy, wprowadzić niektóre z rozwiązań desktopowych do systemów mobilnych. Na przykład możliwość otwierania wielu okien […]

Podobno systemy desktopowe będą w najbliższych latach coraz bardziej zbliżać się do mobilnych. Przykładem może być interfejs Metro w Windows 8, czy przenoszenie funkcji znanych z iOS do OS X Liona. Ale można też pójść w drugą stronę – to znaczy, wprowadzić niektóre z rozwiązań desktopowych do systemów mobilnych. Na przykład możliwość otwierania wielu okien aplikacji.

Na taki pomysł wpadła firma WindRiver, spółka zależna od Intela. Pracuje ona nad kilkoma rozwiązaniami, mającymi zmienić nieco dotychczasowe korzystanie z Androida. Wśród nich pojawił się m.in. pomysł na możliwość uruchamiania kilku okien aplikacji na raz – podobnie jak ma to miejsce w tradycyjnych systemach desktopowych.

Jak wam się podoba pomysł? Moim zdaniem ciekawie byłoby przetestować możliwość korzystania z wielu okien w tablecie z Androidem.