Ciekawostki technologiczne

95% mniej szkodliwe niż zwykłe papierosy. Tak Brytyjska służba zdrowia widzi e-papierosy

Paweł Winiarski
95% mniej szkodliwe niż zwykłe papierosy. Tak Brytyjska służba zdrowia widzi e-papierosy
10

Zanim zaczniemy, chciałbym napisać, że wpis nie ma na celu ani promowania palenia, ani promowania e-papierosów. Sprzecznych badań i opinii na temat e-papierosów jest zarówno w sieci i w prasie cała masa i nie chciałbym, aby ten wpis stał się miejscem, w którym będziemy się przekrzykiwać na temat szk...

Zanim zaczniemy, chciałbym napisać, że wpis nie ma na celu ani promowania palenia, ani promowania e-papierosów. Sprzecznych badań i opinii na temat e-papierosów jest zarówno w sieci i w prasie cała masa i nie chciałbym, aby ten wpis stał się miejscem, w którym będziemy się przekrzykiwać na temat szkodliwości e-palenia.

Brytyjska służba zdrowia uznała, że elektroniczne papierosy są o około 95% mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy i nie są pierwszym krokiem do rozpoczęcia palenia zarówno przez dzieci, jak i osoby niepalące.

E-papierosy nie są całkowicie wolne od ryzyka , ale jeśli porównujemy je do tradycyjnego palenia, dowody pokazują, że prowadzą tylko do częściowej szkody. Problem jest taki, że ludzie błędnie uważają je za tak samo szkodliwe (co zwykłe papierosy), przez co miliony palaczy nie rzucają klasycznego palenia. Lokalne placówki zajmujące się walką z nałogiem papierosowym powinny wspierać użytkowników e-papierosów w ich drodze do całkowitego rzucenia palenia.

- zakomunikował Kevin Fenton, z Health and Wellbeing - Public Health England

Mimo dużych postępów w walce z paleniem, tytoń wciąż jest naszym największym problemem. Nasz region był zawsze otwarty na elektroniczne papierosy i widzimy ogromy potencjał zdrowotny w związku z przejściem na e-papierosy.

A jak sprawa wygląda w Polsce? Cały czas ważą się losy dyrektywy tytoniowej. Jeśli interesujecie się tematem, na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano właśnie dokumenty stworzone w ramach konsultacji publicznych ustawy tytoniowej.

źródło, źródło

grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

paleniee-papierosypapierosy