24

50 Cent zarobił 10 milionów po zasugerowaniu na Twitterze inwestycji w firmę, której akcje posiada

50 Cent to nie tylko raper, właściciel firmy odzieżowej czy wytwórni płytowej. Ta gwiazda showbiznesu, podobnie jak Ashton Kutcher, zajmuje się także inwestowaniem. Jedną z jego inwestycji był zakup 12,9% akcji firmy H&H Imports za naprawdę niską cenę, gdyż firma złapała złą koniunkturę. Po przejęciu części firmy 50 Cent opublikował na swoim profilu na Twitterze […]

50 Cent to nie tylko raper, właściciel firmy odzieżowej czy wytwórni płytowej. Ta gwiazda showbiznesu, podobnie jak Ashton Kutcher, zajmuje się także inwestowaniem. Jedną z jego inwestycji był zakup 12,9% akcji firmy H&H Imports za naprawdę niską cenę, gdyż firma złapała złą koniunkturę. Po przejęciu części firmy 50 Cent opublikował na swoim profilu na Twitterze post zachęcający do inwestycji w akcje tej firmy, co spowodowało wzrost ich wartości, a dla samego rapera poskutkowało zyskiem na kwotę 10 milionów dolarów. Tak się robi biznes! :)

Z racji swojej popularności, 50 Cent jest obserwowany na Twitterze przez blisko 4 miliony osób. Raper postanowił to wykorzystać i opublikował kilka wpisów dotyczących inwestycji w firmę H&H Import, między innymi:

If you get in technically I work for you. BIG MONEY,

stock went from 5cent to 10 in one day. You can double your money right now. Just get what you can afford.

Zostały one już zdjęte z serwisu, ale co się stało, to się nie odstanie. Duża liczba obserwujących rapera osób zainwestowała w firmę, powodując wzrost jej wartości, w tym wartości akcji rapera – i to aż o 10 milionów dolarów! Początkowa cena 4 centy za akcję w momencie swojego szczytu wynosiła aż pół dolara!

Trzeba przyznać, że 50 Cent naprawdę dużo osiągnął. Z dilera narkotyków stał się inwestorem giełdowym i właścicielem prężnie działających firm. Chcieć to móc. Warto dodać, że to nie pierwszy tego typu sukces inwestycyjny tego rapera. Swego czasu wszedł w posiadanie 10% firmy Glaceau, producenta napojów energetycznych. Firma ta została następnie przejęta przez koncern Coca Cola, na czym 50 Cent zarobił 400 milionów dolarów.

Ps. news jest stary ale na AW tego nie było a przyznacie, że to niesamowita akcja:)