Jak często wymieniacie swoje komputery? A jak często dochodzi do tego procesu w firmach, w których pracujecie? Jeśli prowadzicie własną działalność, t...
4 powody, dla których warto wymienić komputer firmowy na nowy
Jak często wymieniacie swoje komputery? A jak często dochodzi do tego procesu w firmach, w których pracujecie? Jeśli prowadzicie własną działalność, to czym kierujecie się kupując nowy komputer i dlaczego zwlekacie z wymianą sprzętu na nowy? Intel postanowił dosadnie nakreślić konsekwencje korzystania ze starszego sprzętu w firmach i zaproponował kilka rozwiązań.
Biznes to biznes i nikt nie ma do tego żadnych wątpliwości. Oprócz frajdy, działalność musi przynosić zyski. Jednym ze środków zwiększania zysków jest minimalizowanie wydatków, a dziś prowadzenie niemal każdego rodzaju przedsiębiorstwa wymaga pracy na komputerze. W wielu miejscach do dziś widywane są komputery nie sprzed roku czy dwóch, ale nawet i czterech czy pięciu lat. A taki sprzęt przynosi niestety więcej szkody niż zysku, co stara nam się przekazać Intel.
Chodzi przede wszystkim o wydatki poniesione z opłatami za energię elektryczną. Dzisiejsze komputery może i są szybsze, ale nie oznacza to, że pobierają więcej energii. Wręcz przeciwnie, w ciągu kilku lat sytuacja naprawdę się zmieniła i oszczędności związane z wymianą sprzętu na nowszy okazują się być godnymi uwagi. Dla przykładu - typowy biurowy czteroletni komputer potrzebuje 65 W energii. Dziś potrzebne jest tylko 10. W ciągu trzech lat koszty za energię elektryczną będą więc o ponad 216 złotych wyższe, niż w przypadku nowszego typu komputera, który zaoszczędzi nam także miejsce na biurku, ponieważ może być przymocowany do tylnej obudowy monitora.
A co jeśli przestarzałego desktopa zastąpimy laptopem? Wtedy liczby te robią jeszcze większe wrażnie, ponieważ po tym samym okresie (3 lata) na prąd wydamy o 657 złotych więcej na pracę czteroletniego komputera, aniżeli laptopa. Ale nie tylko o pieniądze tu chodzi, przynajmniej nie bezpośrednio. Nowszy sprzęt to także lepsze warunki pracy i wzrost efektywności pracowników. Ci potrzebuja znacznie mniej czasu na uruchomienie urządzenia, a następnie każdej z potrzebnych do pracy aplikacji i programów. Wykonywanie niektórych zadań równiez może być zauważalnie szybsze, szczególnie jeśli pracujemy na większych plikach czy zajmujemy się multimediami. Średnio czteroletni komputer uruchamia się w ponad 2 minuty - nowy komputer z dyskiem SSD potrzebuje na to zaledwie 16 sekund.
Nowoczesne komputery to nie tylko mniejszy pobór energii i szybsza praca, ale także większa wygoda i swoboda podczas wykonywania obowiązków. Do wyboru mamy bowiem wiele typów urządzeń, które mogą doskonale wpasować się w codzienną pracę. Zdecydować możemy się na ultralekkiego i ultraszybkiego Ultrabooka pracującego na baterii nawet 10 godzin lub urządzenie typu 2w1 pozwalającego na odczepienie dotykowego ekranu i korzystanie z tabletu.
Rozważając wymianę komputerów firmowych na nowsze należy wziąć pod uwagę, że zapewnienie pracownikom komfortowych warunków pracy ma bezpośrednie przełożenie na osiągane przez nich rezultaty. Inwestycja w sprzęt szybko zwróci się pod postacią wydajniejszej pracy osób, które na co dzień będą z niego korzystać
– podsumowuje Artur Długosz.
Reklama
Sam jakiś czas temu zdecydowałem się na zastąpienie desktopa laptopem, który znacznie lepiej wpisuje się w moje potrzeby. Oszczędność energii i mobilność to niepodważalne argumenty w dyskusji dotyczącej zakupu nowego komputera, ale nie należy również zapominać, że miniaturowe wręcz (11 x 11 centymetra) komputery biurkowego jak Intel NUC także mają coś do powiedzenia.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu